Miastowo - Portal Miast Polskich

Pijany kierowca miał... 4 aktywne zakazy prowadzenia pojazdów

Dąbrowa Górnicza

Policjanci z ruchu drogowego zatrzymali kierowcę, który miał w organizmie blisko 3,5 promila. To nie jedyny problem z prawem mieszkańca Dąbrowy Górniczej. Teraz mężczyźnie grozi dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów i kara 5 lat więzienia.

Wczoraj w nocy patrol z Wydziału Ruchu Drogowego dąbrowskiej komendy został wysłany przez dyżurnego w okolice ulicy Grynia, gdzie osobowym fordem kierował najprawdopodobniej pijany mężczyzna. Mundurowi szybko znaleźli amatora jazdy na podwójny gazie. 33-latek ledwo co stał na własnych nogach.

Policjanci przebadali go na zawartość alkoholu w organizmie z wynikiem 3,5 promila. Na całe szczęście kierowca nie zabrał w swoją podróż żadnego pasażera, bo mogłoby się to skończyć tragicznie. Mundurowi znaleźli w jego pojeździe kilka puszek z piwem, z czego jedna była otwarta i leżała na siedzeniu pasażera.

Jakby tego było mało, po sprawdzeniu kierowcy w policyjnych systemach wyszło na jaw, że posiada on 4 aktywne zakazy prowadzenia pojazdów wydane przez sądy dąbrowski i będziński. Mężczyzna był również poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości w celu odbycia kary więzienia za wcześniejsze przestępstwa.

Mieszkaniec Dąbrowy Górniczej został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie, obecnie przebywa już za kratkami. Śledczy wykonują czynności procesowe w sprawie zatrzymanego. Czekają go zarzuty co najmniej dotyczące kierowania w stanie nietrzeźwości i złamania sądowych zakazów prowadzenia pojazdów.

Mężczyźnie grozi dożywotni zakaz prowadzenia samochodu i dodatkowych 5 lat pobytu w więzieniu.

KMP Dąbrowa Górnicza, 7 lipca 2021Wylosuj inne miasto

Kliknij w przycisk wyżej i poznaj jedno z polskich miast!

© 

Copyright by Miastowo 2019-2023. Wszelkie prawa zastrzeżone. Stosujemy Cookies.

Wybierz miasto: Białystok, Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Bytom, Chorzów, Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Elbląg, Gdańsk, Gdynia, Gliwice, Gorzów Wielkopolski, Grudziądz, Jaworzno, Kalisz, Katowice, Kielce, Koszalin, Kraków, Legnica, Łódź, Lublin, Olsztyn, Opole, Płock, Poznań, Radom, Ruda Śląska, Rybnik, Rzeszów, Słupsk, Sosnowiec, Szczecin, Toruń, Tarnów, Tychy, Wałbrzych, Warszawa, Włocławek, Wrocław, Zabrze, Zakopane, Zielona Góra... wszystkie miasta.

Miastowo na YouTube oraz Facebook, Instagram i Twitter.