Miastowo - Portal Miast Polskich

Zaatakował ratowników medycznych i zniszczył karetkę

Ruda Śląska

Sprawca, będąc pod wpływem alkoholu, początkowo blokował przejazd ambulansu z chorym do szpitala, później groził i znieważył ratowników, aby następnie uszkodzić przednią szybę w karetce.

Do zdarzenia doszło w Rudzie Śląskiej na ulicy, która prowadzi do szpitala. Pijany mężczyzna zablokował przejazd karetce jadącej z chorym do szpitala. Agresor znieważył ratowników, groził im śmiercią i uszkodzeniem karetki, a w efekcie uderzając pięścią w przednią szybę, rozbił ją.

Wezwani na miejsce policjanci zatrzymali 43-latka, który w trakcie interwencji znieważył ich i kopnął jednego z zatrzymujących go mundurowych.

Rudzianin trafił do policyjnego aresztu, a po wytrzeźwieniu został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał 5 zarzutów związanych ze zmuszaniem do odstąpienia od czynności służbowych funkcjonariuszy i ratowników, znieważeniem i zniszczeniem mienia.

Decyzją sądu 43-letni agresor został tymczasowo aresztowany. Za te przestępstwa, grozi mu nawet 5 lat więzienia.

KMP Ruda Śląska, 8 lipca 2021Wylosuj inne miasto

Kliknij w przycisk wyżej i poznaj jedno z polskich miast!

© 

Copyright by Miastowo 2019-2023. Wszelkie prawa zastrzeżone. Stosujemy Cookies.

Wybierz miasto: Białystok, Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Bytom, Chorzów, Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Elbląg, Gdańsk, Gdynia, Gliwice, Gorzów Wielkopolski, Grudziądz, Jaworzno, Kalisz, Katowice, Kielce, Koszalin, Kraków, Legnica, Łódź, Lublin, Olsztyn, Opole, Płock, Poznań, Radom, Ruda Śląska, Rybnik, Rzeszów, Słupsk, Sosnowiec, Szczecin, Toruń, Tarnów, Tychy, Wałbrzych, Warszawa, Włocławek, Wrocław, Zabrze, Zakopane, Zielona Góra... wszystkie miasta.

Miastowo na YouTube oraz Facebook, Instagram i Twitter.