Miastowo - Portal Miast Polskich

Ukradli 6 tys. zł. Zniszczyli za kilkadziesiąt tys.

Gorlice

Ile można zarobić na samoobsługowych myjniach samochodowych? W Gorlicach doszło do szeregu włamań. Złodzieje 6 tys. złotych w monetach. Ale stratę wynikającą ze zniszczenia przez nich urządzeń wyceniono na aż kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Na początku sierpnia, policjanci z gorlickiej komendy otrzymali zgłoszenia o włamaniach do automatów znajdujących się na terenie samoobsługowych myjni samochodowych w Gorlicach. Łupem sprawców padły pieniądze znajdujące się w automatach wrzutowych myjek.

Prowadząc czynności śledcze policjanci ustalili, że w lipcu doszło jeszcze do kilkunastu włamań do myjni samochodowych na terenie powiatu gorlickiego i powiatów sąsiednich, o czym nie wiedzieli nawet sami właściciele. Okazało się także, że w jednej z podgorlickich miejscowości włamywano się także do baków maszyn budowlanych, skąd sprawcy kradli paliwo.

W toku prowadzonych czynności gorliccy kryminalni, ustalili i zatrzymali 2 podejrzanych o te czyny mężczyzn. Okazali się nim 35 i 20-letni mieszkańcy powiatu gorlickiego. Zebrany materiał dowodowy pozwoli na postawienia 35-latkowi 14 zarzutów włamań i 6 usiłowań włamań do automatów myjni samochodowych i baków maszyn budowlanych. Jego kompan uczestniczył w dwóch włamaniach i takie też usłyszał zarzuty.

O dalszym losie mężczyzn zdecyduje sąd. Przestępstwa których się dopuścili zagrożone są karą do 10 lat pozbawienia wolności.

KWP Kraków, 9 sierpnia 2021Wylosuj inne miasto

Kliknij w przycisk wyżej i poznaj jedno z polskich miast!

© 

Copyright by Miastowo 2019-2023. Wszelkie prawa zastrzeżone. Stosujemy Cookies.

Wybierz miasto: Białystok, Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Bytom, Chorzów, Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Elbląg, Gdańsk, Gdynia, Gliwice, Gorzów Wielkopolski, Grudziądz, Jaworzno, Kalisz, Katowice, Kielce, Koszalin, Kraków, Legnica, Łódź, Lublin, Olsztyn, Opole, Płock, Poznań, Radom, Ruda Śląska, Rybnik, Rzeszów, Słupsk, Sosnowiec, Szczecin, Toruń, Tarnów, Tychy, Wałbrzych, Warszawa, Włocławek, Wrocław, Zabrze, Zakopane, Zielona Góra... wszystkie miasta.

Miastowo na YouTube oraz Facebook, Instagram i Twitter.