Miastowo - Portal Miast Polskich

Wyrzucili go z wesela, więc wszczął alarm pożarowy

Lublin

W sobotnią noc policjanci interweniowali w jednym z hoteli w podlubelskiej gminie Zamość, w którym odbywało się przyjęcie weselne. Na miejscu policjanci zastali... dwa zastępy straży pożarnej.

Po chwili okazało się, że zagrożenia nie było, a przycisk alarmu włączył nietrzeźwy mężczyzna, który przyszedł do hotelu i wtargnął na salę, gdzie odbywało się przyjęcie weselne. Został poproszony o opuszczenie lokalu i wtedy w odwecie zbił szybkę zabezpieczającą przycisk i włączył alarm.

24-latek z gminy Biłgoraj, który wiedząc, że zagrożenie nie istnieje wywołał niepotrzebne czynności służb ratunkowych, został zatrzymany przez policjantów. Mężczyzna w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. Trafił do policyjnego aresztu, po spędzonej tam nocy usłyszał zarzut wywołania fałszywego alarmu. Prokurator zdecydował, że 24-latek do rozprawy pozostanie pod policyjnym dozorem.

Warto wiedzieć:

Zgodnie z polskim prawem, kto wiedząc, że zagrożenie nie istnieje zawiadamia o zdarzeniu, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób lub mieniu w znacznych rozmiarach lub też stwarza sytuację mającą wywołać przekonanie o istnieniu takiego zagrożenia, czym wywołuje czynność organu ochrony bezpieczeństwa mającą na celu uchylenie zagrożenia podlega karze pozbawienia wolności w wymiarze do 8 lat.

KWP Lublin, 10 sierpnia 2021Wylosuj inne miasto

Kliknij w przycisk wyżej i poznaj jedno z polskich miast!

© 

Copyright by Miastowo 2019-2023. Wszelkie prawa zastrzeżone. Stosujemy Cookies.

Wybierz miasto: Białystok, Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Bytom, Chorzów, Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Elbląg, Gdańsk, Gdynia, Gliwice, Gorzów Wielkopolski, Grudziądz, Jaworzno, Kalisz, Katowice, Kielce, Koszalin, Kraków, Legnica, Łódź, Lublin, Olsztyn, Opole, Płock, Poznań, Radom, Ruda Śląska, Rybnik, Rzeszów, Słupsk, Sosnowiec, Szczecin, Toruń, Tarnów, Tychy, Wałbrzych, Warszawa, Włocławek, Wrocław, Zabrze, Zakopane, Zielona Góra... wszystkie miasta.

Miastowo na YouTube oraz Facebook, Instagram i Twitter.