Miastowo - Portal Miast Polskich

Jechali w 11 osób osobówką przez pół Polski

Wieluń

Policjanci z ruchu drogowego na trasie S-8 zatrzymali do kontroli drogowej kia sorento z przyciemnionymi bocznymi szybami. Samochodem kierował 30-letni Syryjczyk, który przewoził... 10 Irakijczyków.

18 października 2021 roku po godzinie 12.00 policjanci z wydziału ruchu drogowego wieluńskiej komendy powiatowej patrolowali trasę S-8. Zwrócili uwagę na samochód kia sorento, które miał przycienione boczne szyby. Samochód ten zatrzymali do kontroli drogowej. Pojazdem kierował 30-letni obywatel Syrii. Mężczyzna przewoził samochodem osobowym 10 obywateli Iraku w wieku od 18 do 26.

W związku z popełnionym wykroczeniem przekroczenia dopuszczalnej liczby pasażerów kierowcy zatrzymano prawo jazdy oraz ukarano go mandatem karnym. Okazało się również, że samochód nie posiadał aktualnych badań technicznych, co skutkowało zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego.

Na miejscu wieluńskich funkcjonariuszy wsparli również policjanci z sieradzkiej komendy. O ujawnieniu cudzoziemców poinformowano Placówkę Straży Granicznej w Łodzi, która przejęła dalsze czynności.

W związku z trwającym kryzysem migracyjnym policjanci na bieżąco współpracują ze Strażą Graniczną. W ramach codziennych służb funkcjonariusze zwracają uwagę na pojazdy, którymi mogą poruszać się cudzoziemcy. Sytuacje, w których istnieją wątpliwości co do legalności ich pobytu na terytorium naszego kraju, zgłaszane są właściwym placówkom Straży Granicznej.

KWP Łódź, 20 października 2021Wylosuj inne miasto

Kliknij w przycisk wyżej i poznaj jedno z polskich miast!

© 

Copyright by Miastowo 2019-2023. Wszelkie prawa zastrzeżone. Stosujemy Cookies.

Wybierz miasto: Białystok, Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Bytom, Chorzów, Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Elbląg, Gdańsk, Gdynia, Gliwice, Gorzów Wielkopolski, Grudziądz, Jaworzno, Kalisz, Katowice, Kielce, Koszalin, Kraków, Legnica, Łódź, Lublin, Olsztyn, Opole, Płock, Poznań, Radom, Ruda Śląska, Rybnik, Rzeszów, Słupsk, Sosnowiec, Szczecin, Toruń, Tarnów, Tychy, Wałbrzych, Warszawa, Włocławek, Wrocław, Zabrze, Zakopane, Zielona Góra... wszystkie miasta.

Miastowo na YouTube oraz Facebook, Instagram i Twitter.