Miastowo - Portal Miast Polskich

Podpalacz wpadł „na gorącym uczynku”

Myślenice

Myśleniccy policjanci zatrzymali 38-latka, który włamał się do wnętrza kapliczki i podpalił ją. Po wytrzeźwieniu zatrzymany usłyszy zarzuty. W gaszeniu pożaru pomagali policjantom mieszkańcy miejscowości.

Wczoraj w niedzielę dyżurny myślenickiej komendy skierował patrol do podmyślenickiej Jasienicy, gdzie według zgłoszenia telefonicznego, ktoś ma dewastować przydrożną kapliczkę. Policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego, którzy byli w pobliżu natychmiast pojechali na miejsce.

Okazało się, że szyba w oknie kapliczki jest rozbita a sprawca... jest wewnątrz. Tam rozpalił ogień mając nadzieję, że pożar pochłonie ten niewielki budynek.

Policjanci najpierw wyciągnęli mężczyznę przez okno i założyli mu kajdanki, informując, że jest zatrzymany. Gdy jeden z funkcjonariuszy pilnował zatrzymanego, drugi z mundurowych zajął się gaszeniem pożaru.

Nieoceniona okazała się pomoc mieszkańców, którzy byli na miejscu. Ich sprawne i szybkie działanie przyczyniło się do ograniczenia powstałych szkód w remontowanej kapliczce. Najpierw rozerwali kłódkę, dzięki czemu można było normalnie dostać się do wnętrza, a następnie zorganizowali wodę, którą wspólnie z mundurowym gasili pożar. Po chwili na miejsce dotarła również straż pożarna, która przejęła gaszenie i zabezpieczyła miejsce.

Policjanci natomiast zajęli się zatrzymanym. Okazało się, że jest to 38 – letni mieszkaniec gminy Myślenice. Mężczyzna oświadczył, że chciał całkowicie zniszczyć kapliczkę z powodu swoich przekonań.

W komendzie policjanci sprawdzili jego stan trzeźwości. Wynik to niemal 2,5 promila. Aktualnie sprawca trzeźwieje w policyjnym areszcie. Wkrótce usłyszy zarzuty. Za popełnione czyny może grozić mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

KWP Kraków, 8 listopada 2021Wylosuj inne miasto

Kliknij w przycisk wyżej i poznaj jedno z polskich miast!

© 

Copyright by Miastowo 2019-2023. Wszelkie prawa zastrzeżone. Stosujemy Cookies.

Wybierz miasto: Białystok, Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Bytom, Chorzów, Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Elbląg, Gdańsk, Gdynia, Gliwice, Gorzów Wielkopolski, Grudziądz, Jaworzno, Kalisz, Katowice, Kielce, Koszalin, Kraków, Legnica, Łódź, Lublin, Olsztyn, Opole, Płock, Poznań, Radom, Ruda Śląska, Rybnik, Rzeszów, Słupsk, Sosnowiec, Szczecin, Toruń, Tarnów, Tychy, Wałbrzych, Warszawa, Włocławek, Wrocław, Zabrze, Zakopane, Zielona Góra... wszystkie miasta.

Miastowo na YouTube oraz Facebook, Instagram i Twitter.