Miastowo - Portal Miast Polskich

Motocykle crossowe przegrały w górach z radiowozem 4x4

Szczyrk

Poruszający się radiowozem 4x4 policjanci ze Szczyrku zatrzymali dwóch bielszczan w wieku 36 i 37 lat, którzy niezarejestrowanymi motocyklami crossowymi chcieli bezprawnie wjechać do lasu. Grozi im kara nawet 5 lat więzienia.

Policjanci z Komisariatu Policji w Szczyrku i Posterunku Policji w Wilkowicach regularnie prowadzą wspólne działania ze Strażą Leśną, podczas których kontrolują lasy w Beskidach. Mundurowi również podczas codziennej służby kontrolują okolice wjazdu do lasów.

W sobotę w godzinach południowych policjanci patrolowali okolice jednego z takich wjazdów przy ulicy Jama w Buczkowicach. Kiedy zauważyli dwóch kierujących motocyklami crossowymi, dali sygnał do zatrzymania. Kierujący jednośladami zawrócili i zaczęli uciekać. Rozpoczął się pościg, podczas którego policjanci cały czas podawali sygnały nakazujące zatrzymanie pojazdów do kontroli drogowej oraz powiadomili o zdarzeniu dyżurnego komendy miejskiej.

Po około jednym kilometrze pościgu zatrzymali jednego z uciekinierów - 37-latka. Okazało się, że motocykl. któym się poruszał jest niezarejestrowany, a mężczyzna nie miał uprawnień do prowadzenia motocykla. Policjanci nałożyli na niego za popełnione wykroczenia mandaty w wysokości 800 złotych.

Stróże prawa ustalili też drugiego z kierowców, 36-latka, który również poruszał się niezarejestrowanym jednośladem. Został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych.

Obydwaj mieszkańcy Bielska-Białej byli trzeźwi. Stracili prawo jazdy oraz zostali zatrzymani i doprowadzeni do komisariatu w Szczyrku, gdzie usłyszeli zarzuty. Za przestępstwo niezatrzymania się do policyjnej kontroli drogowej grozi każdemu z nich kara 5 lat więzienia. O ich dalszym losie zdecyduje niebawem prokurator.

KMP Bielsko-Biała, 19 listopada 2021Wylosuj inne miasto

Kliknij w przycisk wyżej i poznaj jedno z polskich miast!

© 

Copyright by Miastowo 2019-2023. Wszelkie prawa zastrzeżone. Stosujemy Cookies.

Wybierz miasto: Białystok, Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Bytom, Chorzów, Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Elbląg, Gdańsk, Gdynia, Gliwice, Gorzów Wielkopolski, Grudziądz, Jaworzno, Kalisz, Katowice, Kielce, Koszalin, Kraków, Legnica, Łódź, Lublin, Olsztyn, Opole, Płock, Poznań, Radom, Ruda Śląska, Rybnik, Rzeszów, Słupsk, Sosnowiec, Szczecin, Toruń, Tarnów, Tychy, Wałbrzych, Warszawa, Włocławek, Wrocław, Zabrze, Zakopane, Zielona Góra... wszystkie miasta.

Miastowo na YouTube oraz Facebook, Instagram i Twitter.