Miastowo - Portal Miast Polskich

Uwiodła mężczyznę, potem szantażowała go jego zdjęciami

Łódź

Policjanci z wydziału kryminalnego II Komisariatu Policji zatrzymali 30-letnią łodziankę, która usiłowała wyłudzić pieniądze od swojego znajomego za niepublikowanie jego nagich zdjęć.

Funkcjonariusze z II Komisariatu Policji w Łodzi zostali poinformowani przez mieszkańca Łodzi o usiłowaniu wyłudzenia pieniędzy w zamian za zaniechanie upublicznienia jego nagich zdjęć.

Ustalono, że w trakcie korespondencji SMS pokrzywdzony wysyłał 30-letniej znajomej swoje nagie zdjęcia. Kobieta po otrzymaniu takich fotografii, szantażowała go, grożąc upublicznieniem jego wizerunku. Twierdziła, że roześle zdjęcia za pośrednictwem portali internetowych.

Aby uniknąć kompromitacji, zgodnie z zaleceniami miał przekazać jej 3000 złotych w ustalonym dniu i miejscu. Konfrontację znajomych na miejscu obserwowali stróże prawa. Mężczyzna podszedł do kobiety, aby wręczyć jej pieniądze lecz ta zaczęła się odwracać i nerwowo zachowywać. Widząc to mundurowi natychmiast zatrzymali kobietę.

Podczas rozmowy przyznała się, że chciała wyłudzić pieniądze od znajomego, a jej nerwowe zachowanie wynikało z napotkania w oddali byłego partnera. Teraz kobieta będzie tłumaczyła się przed sądem. Za popełnienie przestępstwa zmuszenia groźbą do wpłaty pieniędzy za zaniechanie upublicznienia nagich zdjęć, grozić może kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy! Co raz zamieścimy w sieci, zostanie tam na zawsze

Sexting czyli przesyłanie intymnych komunikatów – w formie tekstów, zdjęć lub filmów – staje się coraz bardziej popularne. Niewinna zabawa, potrzeba bliskości z drugim człowiekiem czy też podążanie za trendami może wiązać się z różnymi zagrożeniami. Zdarzają się przypadki, że zdjęcie lub film trafią w niepowołane ręce. Może tak się stać w wyniku konfliktu, chęci zemsty, zaimponowania innym lub kradzieży danych, włamania na profil/konto.

KMP Łódź, 25 listopada 2021Wylosuj inne miasto

Kliknij w przycisk wyżej i poznaj jedno z polskich miast!

© 

Copyright by Miastowo 2019-2023. Wszelkie prawa zastrzeżone. Stosujemy Cookies.

Wybierz miasto: Białystok, Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Bytom, Chorzów, Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Elbląg, Gdańsk, Gdynia, Gliwice, Gorzów Wielkopolski, Grudziądz, Jaworzno, Kalisz, Katowice, Kielce, Koszalin, Kraków, Legnica, Łódź, Lublin, Olsztyn, Opole, Płock, Poznań, Radom, Ruda Śląska, Rybnik, Rzeszów, Słupsk, Sosnowiec, Szczecin, Toruń, Tarnów, Tychy, Wałbrzych, Warszawa, Włocławek, Wrocław, Zabrze, Zakopane, Zielona Góra... wszystkie miasta.

Miastowo na YouTube oraz Facebook, Instagram i Twitter.