Miastowo - Portal Miast Polskich

W Jaworznie przemianowano rondo na „Wolnej Ukrainy”

Jaworzno

Do tej pory, to rondo w Jaworznie nazywane było m.in. rondem Baniek Mydlanych czy też Służby Zdrowiu. W tym roku przyjmie nazwę Wolnej Ukrainy.

W tym roku 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy firma TUBAN, producent kreatywnych zabawek, a dokładnie jej właściciel Jakub Bochenek, wylicytował po raz ósmy z rzędu nazwę ronda w Jaworznie (woj. śląskie), znajdującego się na skrzyżowaniu ulic Królowej Jadwigi, Grunwaldzkiej i Kolejowej.

Kwota, jaką zasilił skarbonkę, to aż 33 300 zł, co daje nam prawie połowę kwoty (67 118,24 zł) zebranej przez cały jaworznicki sztab.

Na czym polega wygrana?

Zwycięzca może zmienić nazwę ronda na własną. Do tej pory, rondo nazywane było m.in. rondem Baniek Mydlanych czy też Służby Zdrowiu. W tym roku przyjmie nazwę Wolnej Ukrainy.

Firma Tuban zatrudnia pracowników z naszej wschodniej granicy i to właśnie w geście solidarności z nimi, ich rodzinami i innymi przyjaciółmi z Ukrainy powstała nowa nazwa. Co prawda, to tylko symboliczny gest, ale być może duży napis z niebiesko-żółtą flagą umieszczony w centrum miasta sprawi, że nasi wschodni przyjaciele poczują wsparcie i mimo braku rodzinnego domu poczują się u nas jak u siebie.

Tuban, 11 marca 2022Wylosuj inne miasto

Kliknij w przycisk wyżej i poznaj jedno z polskich miast!

© 

Copyright by Miastowo 2019-2023. Wszelkie prawa zastrzeżone. Stosujemy Cookies.

Wybierz miasto: Białystok, Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Bytom, Chorzów, Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Elbląg, Gdańsk, Gdynia, Gliwice, Gorzów Wielkopolski, Grudziądz, Jaworzno, Kalisz, Katowice, Kielce, Koszalin, Kraków, Legnica, Łódź, Lublin, Olsztyn, Opole, Płock, Poznań, Radom, Ruda Śląska, Rybnik, Rzeszów, Słupsk, Sosnowiec, Szczecin, Toruń, Tarnów, Tychy, Wałbrzych, Warszawa, Włocławek, Wrocław, Zabrze, Zakopane, Zielona Góra... wszystkie miasta.

Miastowo na YouTube oraz Facebook, Instagram i Twitter.