Miastowo - Portal Miast Polskich

Drift na parkingu i 5 tys. zł mandatu

Ostrowiec Świętokrzyski

Na parkingu przy jednym z ostrowieckich marketów 24-letni kierujący pojazdem marki BMW „driftował” pomiędzy zaparkowanymi samochodami oraz przemieszczającymi się pieszymi.

Kilka minut później funkcjonariusze z ostrowieckiej grupy „Speed” weszli w posiadanie nagrania przedstawiającego nieodpowiedzialne zachowanie kierowcy. Szybka rekcja mundurowych pozwoliła na ustalenie tożsamości kierowcy niemieckiego auta.

W miniony czwartek, 24.03.2022 r., funkcjonariusze z ostrowieckiej grupy „Speed” weszli w posiadanie nagrania przedstawiającego kierującego pojazdem marki BMW, który wykonywał niebezpieczne manewry, celowo wprowadzając auto w tzw. kontrolowany poślizg.

Do zdarzenia miało dojść kilka minut po godzinie 22.00 na parkingu przy jednym z marketów w Ostrowcu Świętokrzyskim. Kierujący niemieckim autem nie zwracał uwagi na osoby poruszające się po parkingu jak i zaparkowane w pobliżu pojazdy praktykując tzw. drifting.

Szybkie działanie stróżów prawa spowodowało, że następnego dnia ustalili oni tożsamość nieodpowiedzialnego kierowcy niemieckiego auta i złożyli mu natychmiast niezapowiedzianą wizytę.

Jak się okazało, 24-letni ostrowczanin był mocno zaskoczony widokiem policjantów, którzy na wstępie przypomnieli mu o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas jazdy. Ponadto uświadomili go, że sposób jego jazdy dopuszczalny jest jedynie na torze wyścigowym lub w specjalnie wyznaczonym do tego celu miejscu.

24-letni mężczyzna za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym został ukarany mandatem karnym w wysokości 5 tys. złotych.

Ostrowiecka grupa "Speed" powołana została, aby przeciwdziałać niebezpiecznym zachowaniom na drodze i skutecznie poskramiać piratów drogowych, którzy za nic mają prawo. Wyposażona w nowoczesny sprzęt i szybkie radiowozy, każdego dnia czuwa nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu drogowego.

KWP w Kielcach / mw, 28 marca 2022Wylosuj inne miasto

Kliknij w przycisk wyżej i poznaj jedno z polskich miast!

© 

Copyright by Miastowo 2019-2023. Wszelkie prawa zastrzeżone. Stosujemy Cookies.

Wybierz miasto: Białystok, Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Bytom, Chorzów, Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Elbląg, Gdańsk, Gdynia, Gliwice, Gorzów Wielkopolski, Grudziądz, Jaworzno, Kalisz, Katowice, Kielce, Koszalin, Kraków, Legnica, Łódź, Lublin, Olsztyn, Opole, Płock, Poznań, Radom, Ruda Śląska, Rybnik, Rzeszów, Słupsk, Sosnowiec, Szczecin, Toruń, Tarnów, Tychy, Wałbrzych, Warszawa, Włocławek, Wrocław, Zabrze, Zakopane, Zielona Góra... wszystkie miasta.

Miastowo na YouTube oraz Facebook, Instagram i Twitter.