Miastowo - Portal Miast Polskich

Szalona jazda chodnikiem. Policja poszukuje kierowcy passata

Gorzów Wielkopolski

Do lubuskiej Policji trafiło już nagranie, na którym widać jak kierujący osobowym passatem wykazujący się już nie tylko brakiem cierpliwości, ale i zdrowego rozsądku oraz skrajną nieodpowiedzialnością wykorzystał chodnik do ominięcia poprzedzającego go auta.

Sprawa jest już w rękach gorzowskich policjantów, którzy z pewnością nie będą w tej sytuacji łaskawi dla drogowego pirata.

Wyjątkowo bezmyślnym zachowaniem wykazał się kierujący osobowym passatem, który przy ul. Żwirowej w Gorzowie Wielkopolskim. wykorzystał chodnik z prawej strony, aby wyprzedzić stojące przed nim auta. Całą sytuacje zarejestrowała kamera innego pojazdu, która dokładnie zobrazowała zdarzenie.

To nagranie trafiło na specjalną policyjną skrzynkę mailową stopagresjidrogowej@go.policja.gov.pl, która kilka lat temu została stworzona przez lubuskich policjantów właśnie po to, aby właściciele prywatnych rejestratorów sygnalizowali funkcjonariuszom niebezpieczne zachowania za kierownicą. Wszystko po to, aby drogowi piraci byli skutecznie eliminowali z lubuskich z dróg i dla nikogo nie stanowili zagrożenia.

Zobrazowana na filmie sprawą już zajmują się policyjni eksperci z ruchu drogowego, którzy analizują nagranie i docierają do kierowcy passata. W sytuacji, którą obrazuje nam nagranie ciężko o jakieś rozsądne wytłumaczenie. Kierujący ten mógł doprowadzić przecież do tragedii. Dlatego tak ważne jest, aby docierać do takich osób i wyciągać wobec nich konsekwencje.

Policjanci zaznaczają, że dużą zasługą w ściganiu podobnych wykroczeń jest postawa społeczeństwa, które jest poważnym sojusznikiem Policji w walce z drogowym piractwem.

Zobacz skrajnie niebezpieczne zachowanie kierowcy:

KWP Gorzów Wielkopolski, 14 września 2020Wylosuj inne miasto

Kliknij w przycisk wyżej i poznaj jedno z polskich miast!

© 

Copyright by Miastowo 2019-2023. Wszelkie prawa zastrzeżone. Stosujemy Cookies.

Wybierz miasto: Białystok, Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Bytom, Chorzów, Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Elbląg, Gdańsk, Gdynia, Gliwice, Gorzów Wielkopolski, Grudziądz, Jaworzno, Kalisz, Katowice, Kielce, Koszalin, Kraków, Legnica, Łódź, Lublin, Olsztyn, Opole, Płock, Poznań, Radom, Ruda Śląska, Rybnik, Rzeszów, Słupsk, Sosnowiec, Szczecin, Toruń, Tarnów, Tychy, Wałbrzych, Warszawa, Włocławek, Wrocław, Zabrze, Zakopane, Zielona Góra... wszystkie miasta.

Miastowo na YouTube oraz Facebook, Instagram i Twitter.