Miastowo - Portal Miast Polskich

Ostrzelali z samochodu sześć przystanków autobusowych

Spytkowice

16-latek jechał samochodem, a 18-latek strzelał z wiatrówki w przystanki. Zniszczyli sześć wiat przystankowych, powodując zagrożenie i straty wycenione na kwotę 11 tysięcy złotych.

Policjanci z Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju otrzymali zgłoszenie o wandalu, który w Spytkowicach z jadącego fiata punto strzela do wiat przystankowych. Funkcjonariusze natychmiast pojechali we wskazany rejon. Podczas przejazdu zauważyli jadącego z naprzeciwka fiata, odpowiadającego temu ze zgłoszenia i przystąpili do kontroli drogowej tego pojazdu.

Za kierownicą siedział 16-latek, a w środku dwóch pasażerów w wieku 16 i 18-lat. Policjanci ustalili, że to najstarszy z nich strzelał z wiatrówki do wiat przystankowych. Pistolet pneumatyczny został zabezpieczony, a sprawca uszkodzenia mienia został zatrzymany. Nieletni po zakończeniu interwencji zostali przekazani opiekunom.


Podczas dalszych czynności ustalono, że uszkodzono łącznie 6 wiat przystankowych, a wartość strat wyniosła w sumie 11 000 zł. 18-latek następnego dnia usłyszał zarzut zniszczenia mienia (art. 288 kodeksu karnego), na szkodę Urzędu Gminy w Spytkowicach, za co grozi mu kara od 3 miesięcy nawet do 5 lat więzienia.

Nieletni kierowca nie posiadał odpowiednich uprawnień, bo kategoria B1 nie uprawnia do prowadzenia typu samochodu, którym jechał. Policjanci będą ustalać, dlaczego i kto dopuścił osobę bez wymaganych uprawnień do prowadzenia fiata. Wykroczenie (z art. 96 kodeksu wykroczeń) polegające na dopuszczeniu do prowadzenia pojazdu wbrew przepisom prawa, zagrożone jest karą grzywny.

KWP Kraków, 2 czerwca 2022Wylosuj inne miasto

Kliknij w przycisk wyżej i poznaj jedno z polskich miast!

© 

Copyright by Miastowo 2019-2023. Wszelkie prawa zastrzeżone. Stosujemy Cookies.

Wybierz miasto: Białystok, Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Bytom, Chorzów, Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Elbląg, Gdańsk, Gdynia, Gliwice, Gorzów Wielkopolski, Grudziądz, Jaworzno, Kalisz, Katowice, Kielce, Koszalin, Kraków, Legnica, Łódź, Lublin, Olsztyn, Opole, Płock, Poznań, Radom, Ruda Śląska, Rybnik, Rzeszów, Słupsk, Sosnowiec, Szczecin, Toruń, Tarnów, Tychy, Wałbrzych, Warszawa, Włocławek, Wrocław, Zabrze, Zakopane, Zielona Góra... wszystkie miasta.

Miastowo na YouTube oraz Facebook, Instagram i Twitter.