Miastowo - Portal Miast Polskich

Wezwał policję, „bo mu się nudziło”. Potem uderzył policjanta

Warszawa

„Awantura z agresywną kobietą” - tak brzmiało zgłoszenie, które trafiło do załogi patrolowej z Targówka w Warszawie. Mundurowi błyskawicznie pojawili się pod wskazanym adresem. Jak się okazało, telefon na numer alarmowy był pomysłem nietrzeźwego 44-latka.

Interwencja mogła zakończyć się dla mężczyzny grzywną, jednak swoim zachowaniem wobec mundurowych dopuścił się dwóch przestępstw. Policjanci zatrzymali go. Następnego dnia 44-latek został przesłuchany. Mundurowi z Targówka przedstawili mu zarzuty karne, za które może grozić mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Nadzór nad tym postępowaniem prowadzi Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Północ.

Niepokojące zgłoszenie, które w poniedziałek, kilka minut po godzinie 23.00 trafiło do załogi patrolowej z Targówka spowodowało błyskawiczne pojawienie się mundurowych pod wskazanym adresem.

Drzwi otworzyła policjantom 49-letnia kobieta. Oświadczyła, że na numer alarmowy zadzwonił jej konkubent, który jest nietrzeźwy. Policjanci wylegitymowali 44-latka. Stwierdzili, że mężczyzna faktycznie jest pod wpływem alkoholu. Na ich pytanie, w jakim celu wezwał patrol odpowiedział, że mu się nudziło.


W związku z bezpodstawnym wezwaniem Policji, mundurowi nałożyli na mężczyznę mandat karny. 44-latek nie odmówił jego przyjęcia. Jednak w czasie, gdy policjant wypełniał druk, mężczyzna zaczął obrażać go i wyzywać, był wulgarny. Mimo że policjanci wielokrotnie nakazywali mu zachowanie zgodnie z prawem, ten nie reagował na ich polecenia. W pewnym momencie uderzył policjanta w ramię.

Mundurowi podjęli decyzję o jego zatrzymaniu. Mężczyzna stawiał czynny i bierny opór. Funkcjonariusze musieli go obezwładnić. W komisariacie na Targówku został poddany badaniu alkomatem. Okazało się, że miał 1,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. 44-latek trafił do policyjnej izby zatrzymań przy ul. Jagiellońskiej.

Następnego dnia dochodzeniowcy przesłuchali mężczyznę i przedstawili mu zarzuty za znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej interweniujących policjantów. Za te przestępstwa mężczyźnie może grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

KSP Warszawa, Paulina Onyszko/rm, 17 czerwca 2022Wylosuj inne miasto

Kliknij w przycisk wyżej i poznaj jedno z polskich miast!

© 

Copyright by Miastowo 2019-2023. Wszelkie prawa zastrzeżone. Stosujemy Cookies.

Wybierz miasto: Białystok, Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Bytom, Chorzów, Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Elbląg, Gdańsk, Gdynia, Gliwice, Gorzów Wielkopolski, Grudziądz, Jaworzno, Kalisz, Katowice, Kielce, Koszalin, Kraków, Legnica, Łódź, Lublin, Olsztyn, Opole, Płock, Poznań, Radom, Ruda Śląska, Rybnik, Rzeszów, Słupsk, Sosnowiec, Szczecin, Toruń, Tarnów, Tychy, Wałbrzych, Warszawa, Włocławek, Wrocław, Zabrze, Zakopane, Zielona Góra... wszystkie miasta.

Miastowo na YouTube oraz Facebook, Instagram i Twitter.