Miastowo - Portal Miast Polskich

Parking bez kół. Złodzieje okradli cztery samochody

Piotrków Trybunalski

Dwóch mężczyzn jednej nocy ukradło z zaparkowanych samochodów cztery komplety kół. Właściciele suzuki, skody, kia oraz audi szczęśliwie odzyskali koła, chociaż zastali swoje samochody leżące bez żadnych podpór.

18 czerwca 2022 roku po godzinie 2:30 dyżurny piotrkowskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że na jednym z parkingów osiedlowych w rejonie ulicy Kostromskiej doszło do kradzieży kół pojazdu suzuki. Na miejsce pojechali policjanci, którzy od razu rozpoczęli poszukiwanie sprawców kradzieży.

Patrolując pobliskie osiedla, chwilę po zdarzeniu zauważyli audi z przyciemnionymi szybami, którego kierowca na widok radiowozu z dużą prędkością zaczął się oddalać. Mundurowi od razu ruszyli w pościg za pojazdem. Już po chwili zatrzymali do kontroli kierowcę audi.

Mężczyzna był bardzo zdenerwowany. Po sprawdzeniu wnętrza samochodu okazało się co może być powodem. W bagażniku oraz na tylnych siedzeniach policjanci odnaleźli 4 komplety kół od różnych pojazdów. 37-letni kierowca oraz 27-pasażer audi na ubraniach oraz dłoniach mieli widoczne ślady smaru samochodowego. Pod siedzeniami ukryli też narzędzia do odkręcania kół.

Okazało się również, że pojazd którym się poruszali, posiada inny wyróżnik tablic rejestracyjnych, które wcześniej zostały skradzione. Nalepkę kontrolną na przedniej szybie mężczyźni zasłonili etui od okularów, przyciśniętym wycieraczką.

Obaj mieszkańcy powiatu zgierskiego zostali zatrzymali i trafili do policyjnego aresztu. Policjanci dotarli też do właścicieli skody, kia oraz audi, którzy tej samej nocy na parkingu przy ulicy Dmowskiego także stracili swoje koła samochodowe. 37 i 27-latek usłyszeli już zarzuty kradzieży, które zagrożone są karą do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy.

KMP Łódź, Izabela Gajewska, 21 czerwca 2022Wylosuj inne miasto

Kliknij w przycisk wyżej i poznaj jedno z polskich miast!

© 

Copyright by Miastowo 2019-2023. Wszelkie prawa zastrzeżone. Stosujemy Cookies.

Wybierz miasto: Białystok, Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Bytom, Chorzów, Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Elbląg, Gdańsk, Gdynia, Gliwice, Gorzów Wielkopolski, Grudziądz, Jaworzno, Kalisz, Katowice, Kielce, Koszalin, Kraków, Legnica, Łódź, Lublin, Olsztyn, Opole, Płock, Poznań, Radom, Ruda Śląska, Rybnik, Rzeszów, Słupsk, Sosnowiec, Szczecin, Toruń, Tarnów, Tychy, Wałbrzych, Warszawa, Włocławek, Wrocław, Zabrze, Zakopane, Zielona Góra... wszystkie miasta.

Miastowo na YouTube oraz Facebook, Instagram i Twitter.