Miastowo - Portal Miast Polskich

Stracił prawo jazdy, więc... wydrukował sobie nowe

Lubycza Królewska

60-latni Ukrainiec za jazdę bez uprawnień został już sądownie skazany, więc blankiet ukraińskiego prawa jazdy postanowił sobie wydrukować, zalaminować i używać jako autentyczny.

Do zdarzenia doszło wczoraj w miejscowości Bełżec. Policjanci z Posterunku Policji w Lubyczy Królewskiej podczas patrolu zauważyli samochód marki Volkswagen Transporter. Za kierownicą znajdował się dobrze im znany mężczyzna, który zgodnie z ich wiedzą nie posiadał uprawnień do kierowania.

Przypuszczenia mundurowych potwierdziły się. Samochodem kierował 60-letni obywatel Ukrainy, który w ubiegłym roku został skazany przez sąd za jazdę bez uprawnień.

Wykroczenie którego się dopuścił nie było jego jedynym przewinieniem, ponieważ podczas kontroli okazał policjantom papierowy, zalaminowany zagraniczny dokument prawa jazdy.

Uwagę mundurowych zwrócił brak pieczęci na dokumencie przy kategoriach prawa jazdy, które rzekomo posiadał mężczyzna.


Policjanci zatrzymali podrobiony dokument. Mężczyzna niebawem odpowie za swoje przewinienia przed sądem. W przeszłości był już notowany za przestępstwa przeciwko wiarygodności dokumentu oraz wyłudzenie kredytu.

Zgodnie z kodeksem karnym za podrobienie lub przerobienie dokumentu oraz posługiwanie się nim grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

KWP Lublin, Małgorzata Pawłowska, 7 lipca 2022Wylosuj inne miasto

Kliknij w przycisk wyżej i poznaj jedno z polskich miast!

© 

Copyright by Miastowo 2019-2023. Wszelkie prawa zastrzeżone. Stosujemy Cookies.

Wybierz miasto: Białystok, Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Bytom, Chorzów, Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Elbląg, Gdańsk, Gdynia, Gliwice, Gorzów Wielkopolski, Grudziądz, Jaworzno, Kalisz, Katowice, Kielce, Koszalin, Kraków, Legnica, Łódź, Lublin, Olsztyn, Opole, Płock, Poznań, Radom, Ruda Śląska, Rybnik, Rzeszów, Słupsk, Sosnowiec, Szczecin, Toruń, Tarnów, Tychy, Wałbrzych, Warszawa, Włocławek, Wrocław, Zabrze, Zakopane, Zielona Góra... wszystkie miasta.

Miastowo na YouTube oraz Facebook, Instagram i Twitter.