Miastowo - Portal Miast Polskich

Ukradł paliwo kradzionym autem, po które przyjechał na kradzionym rowerze

Jędrzejów

50-letni mężczyzna z Radomia wpadł na "sprytny" plan kradzieży paliwa. Nie powiódł się on jednak, a sprawca trzech kradzieży przez najbliższe dwa miesiące spędzi w więzieniu. A grozi mu do 5 lat więzienia.

W poniedziałkowe popołudnie dyżurny jędrzejowskiej komendy otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że z jednej z posesji w gminie Sobków został skradziony pojazd marki Renault o wartości około 3 000 złotych.

Jak oświadczył zgłaszający, na jego posesję przyjechał rowerem nieznany mu mężczyzna, który wsiadł do jego pojazdu. Sprawca, pozostawiając rower na miejscu, odjechał samochodem w nieznanym kierunku.

Niedługo później okazało się, że mężczyzna udał się w kierunku Krakowa, gdzie po drodze na jednej ze stacji paliw zatankował za blisko 100 złotych po czym odjechał nie płacąc rachunku.

Szybka reakcja i działanie jędrzejowskich policjantów, przy współpracy kolegów z Miechowa, doprowadziły do zatrzymania mężczyzny już na terenie sąsiedniego województwa. Jak ustalono, sprawca kradzieży to 51-letni mieszkaniec Radomia.

Późnym popołudniem dyżurny jędrzejowskiej komendy otrzymał kolejne zgłoszenie. Chodziło o kradzież roweru pozostawionego na stacji PKP w gminie Sobków. Okazało się, że tym właśnie sprzętem 51-latek przyjechał na posesję, gdzie dokonał kradzieży samochodu.

Zatem radomianin ukradł rower, następnie samochód, a potem paliwo. Zatrzymany mężczyzna usłyszał już zarzuty. Sąd zadecydował o zastosowaniu wobec 51-latka środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu na okres 2 miesięcy, a grozi mu do 5 lat więzienia.

Skradzione pojazdy wróciły już do właścicieli.

KPP Jędrzejów, 8 lipca 2022Wylosuj inne miasto

Kliknij w przycisk wyżej i poznaj jedno z polskich miast!

© 

Copyright by Miastowo 2019-2023. Wszelkie prawa zastrzeżone. Stosujemy Cookies.

Wybierz miasto: Białystok, Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Bytom, Chorzów, Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Elbląg, Gdańsk, Gdynia, Gliwice, Gorzów Wielkopolski, Grudziądz, Jaworzno, Kalisz, Katowice, Kielce, Koszalin, Kraków, Legnica, Łódź, Lublin, Olsztyn, Opole, Płock, Poznań, Radom, Ruda Śląska, Rybnik, Rzeszów, Słupsk, Sosnowiec, Szczecin, Toruń, Tarnów, Tychy, Wałbrzych, Warszawa, Włocławek, Wrocław, Zabrze, Zakopane, Zielona Góra... wszystkie miasta.

Miastowo na YouTube oraz Facebook, Instagram i Twitter.