Miastowo - Portal Miast Polskich

Wynajmował mieszkania w Krakowie, aby... sprzedawać znajdujący się tam sprzęt

Kraków

Krakowska policja zatrzymała oszusta, który trudnił się wynajmowaniem na terenie Krakowa mieszkań. Nie dość, że nie uiszczał właścicielom opłat, to jeszcze wartościowy sprzęt elektroniczny stanowiący część wyposażenia tych lokali wynosił i zastawiał w lombardzie.

Kilka dni temu kryminalni z Komisariatu Policji V w Krakowie udali się do jednego z mieszkań w rejonie Klinów, gdzie według ich ustaleń przebywać miał mężczyzna, odpowiedzialny za liczne oszustwa oraz przywłaszczenie mienia. Po przybyciu na miejsce, drzwi do mieszkania otworzył wytypowany przez mundurowych 30-latek. Mężczyzna nie krył zdziwienia niespodziewaną wizytą kryminalnych, zakończoną jego zatrzymaniem.

Według ustaleń śledczych, mężczyzna od maja br. w różnych częściach Krakowa wynajmował kilka mieszkań, za które nie płacił. Co więcej, mężczyzna okłamywał właścicieli tych lokali o regulowaniu opłat, przedkładając im sfałszowane potwierdzenia wykonania przelewów bankowych. Dodatkowo 30-latek wpadł jeszcze na pomysł nielegalnego zarobku, wynosząc z cudzych mieszkań sprzęt RTV i AGD, który następnie zastawiał w różnych lombardach. W wyniku przestępczej działalności 30-latka właściciele mieszkań ponieśli straty w łącznej kwocie sięgającej 34 tys. złotych.

30-latek usłyszał już zarzuty oszustwa, przywłaszczenia mienia oraz fałszowania dokumentów. Prokurator zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji.

Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

KMP Kraków, 26 września 2020Wylosuj inne miasto

Kliknij w przycisk wyżej i poznaj jedno z polskich miast!

© 

Copyright by Miastowo 2019-2023. Wszelkie prawa zastrzeżone. Stosujemy Cookies.

Wybierz miasto: Białystok, Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Bytom, Chorzów, Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Elbląg, Gdańsk, Gdynia, Gliwice, Gorzów Wielkopolski, Grudziądz, Jaworzno, Kalisz, Katowice, Kielce, Koszalin, Kraków, Legnica, Łódź, Lublin, Olsztyn, Opole, Płock, Poznań, Radom, Ruda Śląska, Rybnik, Rzeszów, Słupsk, Sosnowiec, Szczecin, Toruń, Tarnów, Tychy, Wałbrzych, Warszawa, Włocławek, Wrocław, Zabrze, Zakopane, Zielona Góra... wszystkie miasta.

Miastowo na YouTube oraz Facebook, Instagram i Twitter.