Miastowo - Portal Miast Polskich

Włamał się i ukradł butle gazowe

Błaszki

Błaszkowscy policjanci zatrzymali 53-letniego włamywacza, który dwukrotnie uszkodził kłódkę metalowego stojaka znajdującego się na prywatnej posesji i ukradł z niego 6 butli gazowych.

W listopadzie policja otrzymała zgłoszenie o dwóch włamaniach do stojaka z butlami gazowymi znajdującego się na prywatnej posesji w Błaszkach. Sprawca uszkodził kłódkę metalowego stojaka i ukradł łącznie 6 butli gazowych. Pokrzywdzony wycenił wartość strat na ponad 1600 złotych.

Policjanci gromadzili i analizowali zebrane w sprawie dowody, w tym również zapisy okolicznych monitoringów. Dzięki zebranym informacjom i dobremu rozpoznaniu już na drugi dzień po zdarzeniu funkcjonariusze wpadli na trop sprawcy. O związek z włamaniami podejrzewali 58-letniego mieszkańca gminy Błaszki.

7 listopada 2022 roku policjanci pojechali do jego miejsca zamieszkania. Mężczyzna był pod wyraźnym działaniem alkoholu. Badanie alkomatem wskazało, że miał on w organizmie ponad 2,8 promila alkoholu.


W rozmowie z funkcjonariuszami mężczyzna przyznał się do włamań. Po wytrzeźwieniu 58-latek usłyszał dwa zarzuty kradzieży z włamaniem. W toku dalszych czynności policjanci ustalili, że butle sprzedał swojemu znajomemu. Na terenie jego posesji policjanci znaleźli i zabezpieczyli skradzione mienie.

Uzyskane pieniądze włamywacz przeznaczył głównie na alkohol. Podejrzany wchodził wcześniej w konflikt z prawem. Za włamanie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Odzyskane butle zostaną przekazane właścicielowi. Nie wykluczone, że nabywca nielegalnych butli usłyszy zarzut paserstwa.

Agnieszka Kulawiecka, KWP Łódź, 16 listopada 2022Wylosuj inne miasto

Kliknij w przycisk wyżej i poznaj jedno z polskich miast!

© 

Copyright by Miastowo 2019-2023. Wszelkie prawa zastrzeżone. Stosujemy Cookies.

Wybierz miasto: Białystok, Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Bytom, Chorzów, Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Elbląg, Gdańsk, Gdynia, Gliwice, Gorzów Wielkopolski, Grudziądz, Jaworzno, Kalisz, Katowice, Kielce, Koszalin, Kraków, Legnica, Łódź, Lublin, Olsztyn, Opole, Płock, Poznań, Radom, Ruda Śląska, Rybnik, Rzeszów, Słupsk, Sosnowiec, Szczecin, Toruń, Tarnów, Tychy, Wałbrzych, Warszawa, Włocławek, Wrocław, Zabrze, Zakopane, Zielona Góra... wszystkie miasta.

Miastowo na YouTube oraz Facebook, Instagram i Twitter.