Miastowo - Portal Miast Polskich

Fałszywy konsultant finansowy usłyszał "nie" i... obraził się

Łomża

Mężczyzna znalazł w internecie ogłoszenie o sprzedaży akcji "jednej ze stacji paliw". Wtedy odezwał się do niego rzekomy konsultant. Tak rozpoczęła się dwuletnia historia.

Do łomżyńskiej komendy przyszedł 61-latek. Poinformował policjantów, że rok temu w internecie znalazł ogłoszenie o sprzedaży akcji. Rzekomy konsultant bankowy, który przekonał go, aby zrezygnował z tej oferty i zainwestował 1000 złotych w kryptowaluty. Mężczyzna przystał na jego propozycje i przelał te pieniądze na wskazane przez niego konto.

Po roku telefon ponownie zadzwonił. Tym razem konsultant twierdził, że mężczyzna zgromadził 3 tysiące dolarów i namawiał go do dalszego inwestowania. Pokrzywdzony jednak nie zgodził się i chciał zrezygnować z założonego wcześniej konta inwestycyjnego. Rzekomy konsultant powiedział, że mu w tym pomoże.

61-latek postępował zgodnie z jego wskazówkami. Najpierw zainstalował na swoim komputerze aplikację do zdalnej obsługi urządzenia. Oszust wiedząc, że pokrzywdzony ma trzy konta w różnych bankach, polecił mu zalogować się na każde z nich. Dopiero przy ostatnim logowaniu oszust poinformował, że ten rachunek może służyć do zamknięcia konta inwestycyjnego.

Aby otrzymać zwrot pieniędzy z tego konta 61-latek zgodził się zapłacić 8 tysięcy złotych. Pieniądze miały służyć do zabezpieczenia transakcji wymiany bitcoinów. Mężczyzna wygenerował kody BLIK i podał je oszustowi. Na szczęście, w trakcie rozmowy 61-latek zaczął podejrzewać, że jego rozmówca może być oszustem. Przelał swoje oszczędności na inne konto.

Nie umknęło to uwadze oszusta, który próbował jeszcze namówić pokrzywdzonego do cofnięcia przelewu. Kiedy spotkał się z jego sprzeciwem oszust ,,obraził się" i zaczął mu ubliżać.

W ramach zemsty zresetował mu komputer.

KWP Białystok, 13 stycznia 2023Wylosuj inne miasto

Kliknij w przycisk wyżej i poznaj jedno z polskich miast!

© 

Copyright by Miastowo 2019-2023. Wszelkie prawa zastrzeżone. Stosujemy Cookies.

Wybierz miasto: Białystok, Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Bytom, Chorzów, Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Elbląg, Gdańsk, Gdynia, Gliwice, Gorzów Wielkopolski, Grudziądz, Jaworzno, Kalisz, Katowice, Kielce, Koszalin, Kraków, Legnica, Łódź, Lublin, Olsztyn, Opole, Płock, Poznań, Radom, Ruda Śląska, Rybnik, Rzeszów, Słupsk, Sosnowiec, Szczecin, Toruń, Tarnów, Tychy, Wałbrzych, Warszawa, Włocławek, Wrocław, Zabrze, Zakopane, Zielona Góra... wszystkie miasta.

Miastowo na YouTube oraz Facebook, Instagram i Twitter.