Miastowo - Portal Miast Polskich

Sam wyprowadził się w pole

Działoszyce

Pijany uciekinier już poza asfaltem kontynuował jazdę samochodem przez polę uprawne. Po chwili samochód zawiesił się na skarpie ziemi.

W ciągu zaledwie jednego tygodnia funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Działoszycach zmuszeni zostali do podjęcia dwóch pościgów za nietrzeźwymi kierującymi. Wczoraj 23-letni mieszkaniec powiatu proszowickiego próbował uniknąć kontroli drogowej. Nie zatrzymał się na wyraźny znak policjantów, kierował autem w stanie nietrzeźwości i nie miał przy tym uprawnień. Za przestępstwa, których się dopuścił grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj po godzinie pierwszej w nocy policjanci z Działoszyc podczas patrolu gminy, zwrócili uwagę na grupę młodych ludzi przebywających w okolicy zamkniętego już dyskontu spożywczego. Wszyscy zebrani byli pod wpływem alkoholu, a w pobliżu stał samochód. Mundurowi przypomnieli młodzieży o zakazie prowadzenia auta w takim stanie. Grupa zgodnie zadeklarowała jednak, że trzeźwy kierowca ma niebawem pojawić się na miejscu. Niestety tak się nie stało.

ilkadziesiąt minut później policjanci zauważyli te same osoby w jadącym już pojeździe. Stróże prawa dali więc sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania. Kierujący je zignorował i przyspieszając kontynuował swoją jazdę, a tym samym ucieczkę. W końcu stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do niewielkiego rowu. Uciekinier nie ustawał w zamiarach, już poza asfaltem jazdę kontynuował na terenie pola uprawnego. Po chwili samochód zawiesił się na niewielkiej skarpie ziemi.


Kierujący i troje jego pasażerów zdążyli jeszcze wybiec z auta, jednak zaraz po przybyciu policjantów wrócili na miejsce. Do prowadzenia samochodu przyznał się jego 23-letni użytkownik, który miał w organizmie ponad promil alkoholu. Nie miał za to uprawnień do kierowania autem.

Policjanci zabezpieczyli wszystkie ślady, aby wykluczyć, że za kierownicą mógł siedzieć ktoś inny. Wstępnie wersję 23-latka mundurowi uznali za wysoce prawdopodobną i jeżeli okaże się ona prawdziwa młody mężczyzna odpowie przed sądem. Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i wysoka grzywna.

DS, KPP Pińczów, 25 marca 2023Wylosuj inne miasto

Kliknij w przycisk wyżej i poznaj jedno z polskich miast!

© 

Copyright by Miastowo 2019-2023. Wszelkie prawa zastrzeżone. Stosujemy Cookies.

Wybierz miasto: Białystok, Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Bytom, Chorzów, Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Elbląg, Gdańsk, Gdynia, Gliwice, Gorzów Wielkopolski, Grudziądz, Jaworzno, Kalisz, Katowice, Kielce, Koszalin, Kraków, Legnica, Łódź, Lublin, Olsztyn, Opole, Płock, Poznań, Radom, Ruda Śląska, Rybnik, Rzeszów, Słupsk, Sosnowiec, Szczecin, Toruń, Tarnów, Tychy, Wałbrzych, Warszawa, Włocławek, Wrocław, Zabrze, Zakopane, Zielona Góra... wszystkie miasta.

Miastowo na YouTube oraz Facebook, Instagram i Twitter.