Miastowo - Portal Miast Polskich

Przyznał się policji, że godzinę wcześniej ukradł alkohol

Jelcz-Laskowice

Do niecodziennej sytuacji doszło w Jelczu-Laskowicach. Mężczyznę ruszyło sumienie i przyszedł na komisariat policji, przyznając się do kradzieży alkoholu. Zapłacił za skradziony alkohol i przyjął mandat.

Około godz. 17:30 do dzielnicowych z Komisariatu Policji w Jelczu-Laskowicach zgłosił się 28-letni mieszkaniec powiatu oławskiego przyznając się, że niespełna dwie godziny wcześniej, będąc w jednym ze sklepów wielkopowierzchniowych na terenie miasta, ukradł litrowy alkohol o wartości blisko 100 zł.

Całe zdarzenie zaskoczyło policjantów, którzy pojechali do wskazanego sklepu i na nagraniu z monitoringu potwierdzili informacje otrzymane od samego sprawcy kradzieży.

Jak się okazało 28- latek skradziony alkohol ukrył w pobliskich zaroślach, gdy po dłuższej chwili po niego wrócił, butelki już tam nie było.

Zaskoczony i zdziwiony całą sytuacją opowiedział wszystko partnerce, która wpłynęła na dalsze decyzje mężczyzny i skłonił go do przyznania się do kradzieży.

Mężczyzna zapłacił za skradziony alkohol, jednakże nie uniknął dalszej odpowiedzialności, gdyż za swoje nieodpowiednie zachowanie został ukarany mandatem karnym.

Przypominamy, że aktualnie zgodnie z art. 119 Kodeksu wykroczeń, kto kradnie lub przywłaszcza cudzą rzecz ruchomą, jeżeli jej wartość nie przekracza 500 zł, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny.

Wioletta Polerowicz, KPP Oława, 28 marca 2023Wylosuj inne miasto

Kliknij w przycisk wyżej i poznaj jedno z polskich miast!

© 

Copyright by Miastowo 2019-2023. Wszelkie prawa zastrzeżone. Stosujemy Cookies.

Wybierz miasto: Białystok, Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Bytom, Chorzów, Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Elbląg, Gdańsk, Gdynia, Gliwice, Gorzów Wielkopolski, Grudziądz, Jaworzno, Kalisz, Katowice, Kielce, Koszalin, Kraków, Legnica, Łódź, Lublin, Olsztyn, Opole, Płock, Poznań, Radom, Ruda Śląska, Rybnik, Rzeszów, Słupsk, Sosnowiec, Szczecin, Toruń, Tarnów, Tychy, Wałbrzych, Warszawa, Włocławek, Wrocław, Zabrze, Zakopane, Zielona Góra... wszystkie miasta.

Miastowo na YouTube oraz Facebook, Instagram i Twitter.