Miastowo - Portal Miast Polskich

Pijany kierowca chciał dać drogówce... na kolację

Syców

Podczas interwencji nietrzeźwy 59-latek chciał wręczyć policjantom swoistą łapówkę, a gdy poinformowali go, że popełnia kolejne przestępstwo, zaczął im ubliżać.

Policjanci patrolując rejon gminy Dziadowa-Kłoda zauważyli osobowe daewoo, którego kierujący na widok radiowozu gwałtownie przyspieszył. W momencie zatrzymania do kontroli drogowej okazało się, że kierującym jest 59-letni mieszkaniec powiatu oleśnickiego, od którego wyczuwalna była silna woń alkoholu. W trakcie sprawdzania stanu trzeźwości policyjny alkomat wskazał blisko dwa promile alkoholu w jego organizmie.

Mundurowi podczas wykonywania czynności poinformowali kierującego, że w związku z popełnieniem przestępstwa kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości zostaje mu zatrzymane prawo jazdy. Wówczas mężczyzna powiedział do policjantów „to na kolacje i będzie po sprawie”, wyciągając z kieszeni spodni 160 złotych.

Swoim nieuczciwym zachowaniem pogrążył się jeszcze bardziej. Mężczyzna został poinformowany, że popełnił kolejne przestępstwo. Nie był to jednak koniec problemów 59-latka.

W chwili gdy usłyszał od mundurowych, że wręczona łapówka zostaje zabezpieczona jako dowód w sprawie, bardzo się zdenerwował. Mężczyzna zaczął zachowywać się agresywnie, po czym wielokrotnie znieważył policjantów. Po wykonanych czynnościach kierujący został osadzony w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.

W chwili wytrzeźwienia usłyszał zarzuty, do których się przyznał. O jego najbliższej przyszłości zadecyduje teraz sąd.

Paweł Noga, Bernadeta Pytel, KPP Oleśnica, 9 maja 2023Wylosuj inne miasto

Kliknij w przycisk wyżej i poznaj jedno z polskich miast!

© 

Copyright by Miastowo 2019-2023. Wszelkie prawa zastrzeżone. Stosujemy Cookies.

Wybierz miasto: Białystok, Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Bytom, Chorzów, Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Elbląg, Gdańsk, Gdynia, Gliwice, Gorzów Wielkopolski, Grudziądz, Jaworzno, Kalisz, Katowice, Kielce, Koszalin, Kraków, Legnica, Łódź, Lublin, Olsztyn, Opole, Płock, Poznań, Radom, Ruda Śląska, Rybnik, Rzeszów, Słupsk, Sosnowiec, Szczecin, Toruń, Tarnów, Tychy, Wałbrzych, Warszawa, Włocławek, Wrocław, Zabrze, Zakopane, Zielona Góra... wszystkie miasta.

Miastowo na YouTube oraz Facebook, Instagram i Twitter.