Miastowo - Portal Miast Polskich

Udany pościg za sklepowym złodziejem

Legnica

Policjanci z Legnicy, pełniąc służbę na terenie miasta, po krótkim pościgu zatrzymali sprawcę kradzieży słodyczy z jednego z popularnych dyskontów.

Policjanci SPPP z Legnicy po godzinie 7.00 zwrócili uwagę na młodego mężczyznę, którego ewidentnie widok oznakowanego radiowozu zelektryzował. Mieszkaniec energicznie zmienił kierunek marszu, co od razu wydało się podejrzane przejeżdżającym tamtędy funkcjonariuszom.

Mężczyzna, gdy zobaczył, że z radiowozu wychodzą policjanci, zaczął uciekać, wyrzucając po drodze skradzione słodycze i gubiąc własny telefon. 28-latek uciekał chodnikami, po czym wbiegł do jednej z kamienic, gdzie został zatrzymany przez legnickich mundurowych. Na rękach uciekiniera znalazły się kajdanki, a następne kroki postawił w kierunku radiowozu.

Funkcjonariusze odzyskali w całości skradziony towar, a także zgubiony przez mężczyznę telefon komórkowy. Niestety z uwagi na uszkodzenie opakowań, nie wszystkie słodycze trafiły do powtórnej sprzedaży. 28-latek ukradł łącznie 19 opakowań czekoladek o łącznej wartości ponad 450 złotych.

Dalsze czynności przeprowadzone z zatrzymanym wykazały, że jest on odpowiedzialny także za inne tego typu przestępcze działanie. Mężczyzna w krótkim odstępie czasu 3-krotnie wynosił ze sklepu alkohol, nie uiszczając należnej opłaty, a wówczas straty sięgnęło ponad 2 tysięcy złotych.

Spotkanie z policjantami zakończyło się przewiezieniem 28-latka do policyjnego aresztu. Zgodnie z aktualnymi przepisami przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą nawet 5 lat pozbawienia wolności. O dalszym losie miłośnika cudzego mienia zadecyduje teraz sąd.

Paweł Noga, KWP Wrocław, 11 maja 2023Wylosuj inne miasto

Kliknij w przycisk wyżej i poznaj jedno z polskich miast!

© 

Copyright by Miastowo 2019-2023. Wszelkie prawa zastrzeżone. Stosujemy Cookies.

Wybierz miasto: Białystok, Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Bytom, Chorzów, Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Elbląg, Gdańsk, Gdynia, Gliwice, Gorzów Wielkopolski, Grudziądz, Jaworzno, Kalisz, Katowice, Kielce, Koszalin, Kraków, Legnica, Łódź, Lublin, Olsztyn, Opole, Płock, Poznań, Radom, Ruda Śląska, Rybnik, Rzeszów, Słupsk, Sosnowiec, Szczecin, Toruń, Tarnów, Tychy, Wałbrzych, Warszawa, Włocławek, Wrocław, Zabrze, Zakopane, Zielona Góra... wszystkie miasta.

Miastowo na YouTube oraz Facebook, Instagram i Twitter.