Miastowo - Portal Miast Polskich

Zwalniasz czy zatrzymujesz się przy znaku STOP?

Wałcz

Podczas jednodniowej akcji policja z Wałcza zatrzymała kilkunastu kierowców, którzy popełnili wykroczenie w rejonie przejazdów kolejowych. Większość z nich zignorowała znak STOP.

Poprzez prowadzone działania waleccy policjanci nie tylko stosowali represję ale i edukowali uczestników ruchu drogowego i przypominali o tym, że ludzkie zdrowie i życie jest najcenniejsze oraz zwracali uwagę na to, jak ważne jest zachowanie szczególnej ostrożności oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Działania prowadzone były tylko jednego dnia w godzinach dopołudniowych, a zatrzymanych za łamanie przepisu na przejeździe kolejowym było kilkunastu kierujących. Celem prowadzonych działań była kontrola zachowania kierujących na przejazdach kolejowych. W akcji udział wzięła grupa Speed, a użytkownicy pojazdów obserwowani byli z powietrza za pomocą drona.

W większości przypadków kierujący ignorowali znak STOP znajdujący się w rejonie przejazdu, a przecież każdy błąd na torach może mieć nieodwracalne skutki.

Warto pamiętać, że niezatrzymanie pojazdu w związku ze znakiem STOP grozi nie tylko niebezpieczeństwem, ale też mandatem wysokości 300 złotych i 8 punktów karnych.

KPP Wałcz, 13 czerwca 2023Wylosuj inne miasto

Kliknij w przycisk wyżej i poznaj jedno z polskich miast!

© 

Copyright by Miastowo 2019-2023. Wszelkie prawa zastrzeżone. Stosujemy Cookies.

Wybierz miasto: Białystok, Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Bytom, Chorzów, Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Elbląg, Gdańsk, Gdynia, Gliwice, Gorzów Wielkopolski, Grudziądz, Jaworzno, Kalisz, Katowice, Kielce, Koszalin, Kraków, Legnica, Łódź, Lublin, Olsztyn, Opole, Płock, Poznań, Radom, Ruda Śląska, Rybnik, Rzeszów, Słupsk, Sosnowiec, Szczecin, Toruń, Tarnów, Tychy, Wałbrzych, Warszawa, Włocławek, Wrocław, Zabrze, Zakopane, Zielona Góra... wszystkie miasta.

Miastowo na YouTube oraz Facebook, Instagram i Twitter.