Miastowo - Portal Miast Polskich

Cwaniak z volvo został złapany dzięki nagraniu

Pszczyna

Zamieszczone w Internecie nagranie pirata drogowego, który wyprzedza tuż przed przejściem dla pieszych, a następnie przejeżdża przez nie, pomimo czerwonego światła, trafiło w ręce pszczyńskich policjantów z mediów społecznościowych.

Policjanci stale monitorują aktywności w mediach społecznościowych, co jest często bogatym źródłem informacji. Tym razem pszczyńscy mundurowi natrafili na nagranie przedstawiające kierowcę osobowego volvo, który nie zważając na przepisy ruchu drogowego, a przede wszystkim względy bezpieczeństwa, wyprzedza pojazd zatrzymujący się przed przejściem dla pieszych, a następnie opuszcza skrzyżowanie skręcając w lewo podczas cyklu światła czerwonego.

Nagranie zostało zabezpieczone i przekazane komórce do spraw wykroczeń, której policjanci ustalili świadków, a następnie sprawcę powyższych wykroczeń. Mundurowi, na podstawie między innymi zabezpieczonego nagrania ustalili, że kierującym był 56-letni mieszkaniec powiatu pszczyńskiego. Mężczyzna, za popełnienie rażących wykroczeń w ruchu drogowym, nie uniknie odpowiedzialności.

Policja przypomina, że kierowanie pojazdem to wielka odpowiedzialność, nie tylko za nas samych i przewożone osoby, ale też za innych uczestników ruchu drogowego. Bądźmy czujni na drodze i zawsze reagujmy na niebezpieczne zachowania innych kierowców, ponieważ w ten sposób możemy uchronić czyjeś zdrowie, a nawet życie. Jeśli jesteśmy świadkami niebezpiecznego zachowania, poinformujmy o tym fakcie odpowiednie służby.

Policja Śląska, 2 października 2023Wylosuj inne miasto

Kliknij w przycisk wyżej i poznaj jedno z polskich miast!

© 

Copyright by Miastowo 2019-2023. Wszelkie prawa zastrzeżone. Stosujemy Cookies.

Wybierz miasto: Białystok, Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Bytom, Chorzów, Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Elbląg, Gdańsk, Gdynia, Gliwice, Gorzów Wielkopolski, Grudziądz, Jaworzno, Kalisz, Katowice, Kielce, Koszalin, Kraków, Legnica, Łódź, Lublin, Olsztyn, Opole, Płock, Poznań, Radom, Ruda Śląska, Rybnik, Rzeszów, Słupsk, Sosnowiec, Szczecin, Toruń, Tarnów, Tychy, Wałbrzych, Warszawa, Włocławek, Wrocław, Zabrze, Zakopane, Zielona Góra... wszystkie miasta.

Miastowo na YouTube oraz Facebook, Instagram i Twitter.