Miastowo - Portal Miast Polskich

Podjeżdżał pod inne samochody i kradł paliwo

Toruń

40-latek został zatrzymany na gorącym uczynku. Na „akcje” przemieszczał się specjalnie przygotowanym samochodem. W bagażniku alfy romeo trzymał nie tylko kanistry, ale też pompy zasysające paliwo.

W minioną sobotę (14.10.2023) około 2:30 kryminalni z toruńskiego Śródmieścia na gorącym uczynku zatrzymali 40-letniego mieszkańca Łysomic, który chwilę wcześniej usiłował pokonać zabezpieczenia wlewu paliwa pojazdu. Jego celem była koparka znajdująca się wówczas na jednym z parkingów w centrum miasta.

Jak się okazało, złodziej przemieszczał się alfą romeo, która była specjalnie przygotowana do tego procederu. W przestrzeni załadunkowej znajdowały się kanistry i pompy zasysające paliwo. Policjanci ustalili, że mężczyzna prowadził auto mimo cofniętych uprawnień i ciążącego na nim sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, który obowiązuje do listopada 2024 roku. Jego samochód został odholowany, a on sam trafił do policyjnej celi.

Śledczy przeanalizowali podobne przypadki zgłoszone na ich terenie i zdobyli informacje wskazujące na związek podejrzanego z tymi przestępstwami. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mieszkańcowi Łysomic łącznie 18 zarzutów kradzieży i włamań, do których doszło na przestrzeni kilkunastu ostatnich miesięcy. Ponadto odpowie za prowadzenie pojazdu mimo cofniętych uprawnień, którego dopuścił się w czasie obowiązywania sądowego zakazu.

Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Sebastian Pypczyński, KMP Toruń, 17 października 2023Wylosuj inne miasto

Kliknij w przycisk wyżej i poznaj jedno z polskich miast!

© 

Copyright by Miastowo 2019-2023. Wszelkie prawa zastrzeżone. Stosujemy Cookies.

Wybierz miasto: Białystok, Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Bytom, Chorzów, Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Elbląg, Gdańsk, Gdynia, Gliwice, Gorzów Wielkopolski, Grudziądz, Jaworzno, Kalisz, Katowice, Kielce, Koszalin, Kraków, Legnica, Łódź, Lublin, Olsztyn, Opole, Płock, Poznań, Radom, Ruda Śląska, Rybnik, Rzeszów, Słupsk, Sosnowiec, Szczecin, Toruń, Tarnów, Tychy, Wałbrzych, Warszawa, Włocławek, Wrocław, Zabrze, Zakopane, Zielona Góra... wszystkie miasta.

Miastowo na YouTube oraz Facebook, Instagram i Twitter.