Miastowo - Portal Miast Polskich

Dla zabawy jechał w bagażniku. Wypadł z niego przy wypadku

Opoczno

17-letni chłopak z poważnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala, po tym jak seat kierowany przez jego kolegę uderzył w drzewo. Jak ustalili policjanci, 17-latek dla żartów, podróżował w bagażniku samochodu.

Do tego niecodziennego, ale bardzo poważnego w skutkach wypadku drogowego doszło wczoraj w nocy w jednej z miejscowości w gminie Sławno, w powiecie opoczyńskim. Wezwani na miejsce policjanci ustalili, że 18-letni kierowca seata nie dostosował prędkości do trudnych warunków drogowych, wpadł w poślizg, stracił panowanie nad samochodem, zjechał na pobocze i uderzył w przydrożne drzewo.

W pojeździe z kierowcą podróżowało jego dwóch kolegów w wieku 17 i 18 lat. Jak się okazało, młodszy z chłopców dobrowolnie wsiadł do bagażnika seata i w takich warunkach zgodził się na wspólną podróż.

W wyniku silnego uderzenia, nastolatek wypadł z bagażnika samochodu. Chłopak został poważnie ranny. Z licznymi obrażeniami ciała trafił do szpitala. Pozostałym uczestnikom wypadku nic się nie stało. Młody kierowca był trzeźwy.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi policja z Opoczna. Policjanci przypominają, że kierowca ponosi odpowiedzialność za przewóz osób. Pasażer może jechać jedynie w miejscu przeznaczonym dla pasażera, zgodnie z warunkami technicznymi pojazdu.

KWP Łódź, 1 października 2020Wylosuj inne miasto

Kliknij w przycisk wyżej i poznaj jedno z polskich miast!

© 

Copyright by Miastowo 2019-2023. Wszelkie prawa zastrzeżone. Stosujemy Cookies.

Wybierz miasto: Białystok, Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Bytom, Chorzów, Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Elbląg, Gdańsk, Gdynia, Gliwice, Gorzów Wielkopolski, Grudziądz, Jaworzno, Kalisz, Katowice, Kielce, Koszalin, Kraków, Legnica, Łódź, Lublin, Olsztyn, Opole, Płock, Poznań, Radom, Ruda Śląska, Rybnik, Rzeszów, Słupsk, Sosnowiec, Szczecin, Toruń, Tarnów, Tychy, Wałbrzych, Warszawa, Włocławek, Wrocław, Zabrze, Zakopane, Zielona Góra... wszystkie miasta.

Miastowo na YouTube oraz Facebook, Instagram i Twitter.