Miastowo - Portal Miast Polskich

Nie chciał iść pieszo, więc... podwiózł się cudzym autem

Miechów

27-latek podczas imprezy rodzinnej postanowił wrócić z niej wcześniej, a że nie miał czym, rozpoczął poszukiwanie w okolicy środka transportu - przypadkowego otwartego samochodu z kluczykami. I okazało się, że taki znalazł.

Idąc ulicami podmiechowskiej Charsznicy podchodził do samochodów zaparkowanych na posesjach i przy drogach, po czym sprawdzał czy są otwarte. Część z nich rzeczywiście była niezamknięta. Kiedy nie było w nich kluczyków, mężczyzna z przeszukiwanych wnętrz zabierał z drobne rzeczy, które następnie... zostawiał w kolejnych pojazdach.

Następnego dnia policja w Miechowie przyjęła zawiadomienie o kradzieży samochodu osobowego marki Citroën, do której miało dojść w nocy. Samochód jak ustalono, zniknął z prywatnej, nieogrodzonej posesji. Nie był zamknięty, a w stacyjce były kluczyki. Jak się okazało, okazję wykorzystał mężczyzna, szukający sposobu powrotu do domu.

Po zatrzymaniu sprawca stwierdził, że chciał się tylko dostać do domu przypadkowym autem i padło właśnie na tego pozostawionego z kluczykami citroëna. Po dojechaniu do miejscowości, w której mieszka, mężczyzna porzucił samochód na przystanku autobusowym.

Teraz nieproszony kierowca citroëna stanie przed sądem. Za zabranie pojazdu mechanicznego w celu jego krótkotrwałego użycia Kodeks Karny przewiduje karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat .

KWP Kraków, 9 października 2020Wylosuj inne miasto

Kliknij w przycisk wyżej i poznaj jedno z polskich miast!

© 

Copyright by Miastowo 2019-2023. Wszelkie prawa zastrzeżone. Stosujemy Cookies.

Wybierz miasto: Białystok, Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Bytom, Chorzów, Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Elbląg, Gdańsk, Gdynia, Gliwice, Gorzów Wielkopolski, Grudziądz, Jaworzno, Kalisz, Katowice, Kielce, Koszalin, Kraków, Legnica, Łódź, Lublin, Olsztyn, Opole, Płock, Poznań, Radom, Ruda Śląska, Rybnik, Rzeszów, Słupsk, Sosnowiec, Szczecin, Toruń, Tarnów, Tychy, Wałbrzych, Warszawa, Włocławek, Wrocław, Zabrze, Zakopane, Zielona Góra... wszystkie miasta.

Miastowo na YouTube oraz Facebook, Instagram i Twitter.