Miastowo - Portal Miast Polskich

Policja chwali się nowymi elektrycznymi radiowozami

Lublin

Flotę Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie zasiliły właśnie nowoczesne elektryczne radiowozy. Są to dwa oznakowane pojazdy marki Kia e-Niro.

Nowoczesne, ekonomiczne i przyjazne środowisku - pierwsze w lubelskim garnizonie dwa radiowozy elektryczne zasiliły flotę Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Zakup samochodów marki Kia e-Niro dofinansował Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.

Już wkrótce oznakowane radiowozy zostaną przekazane dla funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie, którzy będą dbać o bezpieczeństwo mieszkańców na terenie miasta.

Samochody wyposażone są w 150 konny silnik, który pozwala na rozwinięcie maksymalnej prędkości do ponad 160 km/h. Pełne naładowanie akumulatora pozwala z kolei na przebycie nawet do 450 kilometrów w trybie mieszanym.

Nowe radiowozy wyposażone są m.in. w kamerę cofania oraz czujniki parkowania, nawigację, automatyczną klimatyzację. Wyposażenie stanowią także wallboxy, czyli stacje ładowania pojazdów elektrycznych.


Z pewnością istotną zaletą takich pojazdów jest ich ekologiczna praca, gdyż taki pojazd nie przyczynia się do emisji spalin do środowiska, nie emituje też do atmosfery nieprzyjaznych naturze związków chemicznych, w tym dwutlenku węgla.

Dodatkowo elektryczne radiowozy pracują dużo ciszej niż te wyposażone w silniki spalinowe.

Zakup tych elektrycznych radiowozów został dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie, który dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii i działań proekologicznych wspiera lubelską Policję.

Jeszcze w tym roku, dzięki współpracy z WFOŚiGW uda się jeszcze sfinalizować zakup dwóch dodatkowych radiowozów. Tym razem będą to samochody hybrydowe.

Wkrótce nowe radiowozy zostaną przekazane dla funkcjonariuszy z KMP w Lublinie, trafią one do policjantów z I Komisariatu Policji, którzy będą dbać o bezpieczeństwo mieszkańców na terenie miasta.

KWP Lublin, 15 października 2020Wylosuj inne miasto

Kliknij w przycisk wyżej i poznaj jedno z polskich miast!

© 

Copyright by Miastowo 2019-2023. Wszelkie prawa zastrzeżone. Stosujemy Cookies.

Wybierz miasto: Białystok, Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Bytom, Chorzów, Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Elbląg, Gdańsk, Gdynia, Gliwice, Gorzów Wielkopolski, Grudziądz, Jaworzno, Kalisz, Katowice, Kielce, Koszalin, Kraków, Legnica, Łódź, Lublin, Olsztyn, Opole, Płock, Poznań, Radom, Ruda Śląska, Rybnik, Rzeszów, Słupsk, Sosnowiec, Szczecin, Toruń, Tarnów, Tychy, Wałbrzych, Warszawa, Włocławek, Wrocław, Zabrze, Zakopane, Zielona Góra... wszystkie miasta.

Miastowo na YouTube oraz Facebook, Instagram i Twitter.