Miastowo - Portal Miast Polskich

Pieszy na pasach cudem uniknął tragedii

Lubin

Do groźnego wypadku doszło dzisiaj około godziny 6:00 w Lubinie. W wyniku tego zdarzenia kobieta i jej syn trafili do szpitala. Kierowca ciężarówki został zatrzymany – był nietrzeźwy.

Mężczyzna kierujący samochodem ciężarowym marki Renault, jadąc ulicą Hutniczą w kierunku alei Generała Maczka w Lubinie, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kobiecie kierującej osobowym volkswagenem, która jechała wraz z synem ul. Jana Pawła II w kierunku centrum.

O wielkim szczęściu może mówić pieszy, którego ułamki sekund dzieliły od tragedii, do której mogło dojść przez skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie 37-letniego kierowcy ciężarówki.

Ciężarówka w wyniku zderzenia uszkodziła dwa sygnalizatory i przewróciła się na bok, lądując na przeciwległym pasie ruchu. Badanie stanu trzeźwości kierowcy wykazało blisko promil alkoholu w jego organizmie.

Jadąca prawidłowo volkswagenem kobieta była trzeźwa. W wyniku wypadku 45-latka wraz z 19-letnim synem trafili do szpitala.


Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez monitoring miejski. Dzięki temu zapisowi można zobaczyć, jak niewiele brakowało do dramatu na drodze.

Warto wspomnieć, że od 11 października tego roku na tym właśnie skrzyżowaniu nie działa sygnalizacja, którą uszkodził, również pijany, 21-letni kierowca.

37-latek został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty. Będzie odpowiadał za spowodowanie zdarzenia drogowego w stanie nietrzeźwości.

KWP Wrocław, 26 października 2020Wylosuj inne miasto

Kliknij w przycisk wyżej i poznaj jedno z polskich miast!

© 

Copyright by Miastowo 2019-2023. Wszelkie prawa zastrzeżone. Stosujemy Cookies.

Wybierz miasto: Białystok, Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Bytom, Chorzów, Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Elbląg, Gdańsk, Gdynia, Gliwice, Gorzów Wielkopolski, Grudziądz, Jaworzno, Kalisz, Katowice, Kielce, Koszalin, Kraków, Legnica, Łódź, Lublin, Olsztyn, Opole, Płock, Poznań, Radom, Ruda Śląska, Rybnik, Rzeszów, Słupsk, Sosnowiec, Szczecin, Toruń, Tarnów, Tychy, Wałbrzych, Warszawa, Włocławek, Wrocław, Zabrze, Zakopane, Zielona Góra... wszystkie miasta.

Miastowo na YouTube oraz Facebook, Instagram i Twitter.