Miastowo - Portal Miast Polskich

Crossowiec z Niemiec odpowie za wjazd do lasu i ucieczkę

Jelenia Góra

Wysoka grzywna grozi obywatelowi Niemiec poruszającemu się motocyklem crossowym po lasach w regionie jeleniogórskim. Odpowie za wjazd do lasu, niezatrzymanie się do kontroli i niszczenie przyrody.

Kilka dni temu mundurowi Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze wspólnie z strażą leśną Nadleśnictwa „Śnieżka” w Kowarach, Nadleśnictwa w Jaworze i Złotoryi w kotlinie jeleniogórskiej kolejny raz prowadzili działania skierowane przeciwko kierującym quadami i motocyklami crossowymi, którzy wjeżdżając do lasu łamią obowiązujące w tym zakresie przepisy prawne.

W trakcie działań funkcjonariusze po pościgu zatrzymali 66-letniego obywatela Niemiec poruszającego się motocyklem crossowym w kompleksie leśnym w okolicach Dziwiszowa.

Mężczyzna odpowie przed sądem za nielegalny wjazd do lasu, niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz niszczenie przyrody. Czeka go do zapłaty również wysoka grzywna.

Wspólne działania leśników i mundurowych mają nie tylko zapobiec niszczeniu przyrody, ale też sprawić, że spacerowicze będą czuli się bezpiecznie. Funkcjonariusze zapowiadają, że z uwagi na dużą uciążliwość dla mieszkańców oraz łamanie obowiązujących przepisów, osoby poruszające się na quadach lub crossach za nielegalny wjazd do lasu będą doprowadzani przed oblicze sądu.


Ujawnianie wykroczeń, a w konsekwencji wyeliminowanie tego zjawiska, jest głównym celem zawiązanej współpracy pomiędzy jeleniogórską policją a funkcjonariuszami straży leśnej KPN, Nadleśnictwa „Śnieżka” w Kowarach, Nadleśnictwa w Szklarskiej Porębie, Nadleśnictwa Lwówek Śląski, Jawor i Złotoryja.

Mundurowi wspólnie prowadzą działania skierowane przeciwko kierowcom szalejącym quadami i motocyklami po lasach i górskich szlakach.

KMP Jelenia Góra, 28 października 2020Wylosuj inne miasto

Kliknij w przycisk wyżej i poznaj jedno z polskich miast!

© 

Copyright by Miastowo 2019-2023. Wszelkie prawa zastrzeżone. Stosujemy Cookies.

Wybierz miasto: Białystok, Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Bytom, Chorzów, Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Elbląg, Gdańsk, Gdynia, Gliwice, Gorzów Wielkopolski, Grudziądz, Jaworzno, Kalisz, Katowice, Kielce, Koszalin, Kraków, Legnica, Łódź, Lublin, Olsztyn, Opole, Płock, Poznań, Radom, Ruda Śląska, Rybnik, Rzeszów, Słupsk, Sosnowiec, Szczecin, Toruń, Tarnów, Tychy, Wałbrzych, Warszawa, Włocławek, Wrocław, Zabrze, Zakopane, Zielona Góra... wszystkie miasta.

Miastowo na YouTube oraz Facebook, Instagram i Twitter.