Miastowo - Portal Miast Polskich

Zderzenie samochodu z pociągiem pod Bełchatowem

Bełchatów

Na przejeździe kolejowym w miejscowości Rusiec w powiecie bełchatowskim doszło do zderzenia samochodu osobowego z pociągiem.

W tym przypadku kierowca miał dużo szczęścia i nikt nie odniósł obrażeń, ale to zdarzenie mogło mieć inny, tragiczny finał. Ku przestrodze publikujemy zapis z miejsca kolizji, gdzie przebieg zdarzenia na przejeździe kolejowo-drogowym zarejestrowały kamery monitoringu.

Należy pamiętać, że spotkanie z kilkusettonową maszyną z reguły źle kończy się dla samochodu i jego kierowcy. Niektórzy jednak o tym zapominają - zbliżając się do torów, nie stosują się od znaków drogowych i zasad bezpiecznej jazdy.

Zdarzenie miało miejsce 2 listopada 2020 roku, o godzinie 6.35 w miejscowości Rusiec w powiecie bełchatowskim. Kierujący samochodem osobowym marki Hyundai nie dostosował się do znaku STOP i wjechał na przejazd kolejowy wprost w nadjeżdżający pociąg towarowy relacji Dąbrowa Górnicza – Twarda Góra.

W ostatniej chwili kierowca hamował, jednak doszło do zderzenia. Pojazd został zepchnięty przez czoło pociągu i uszkodzony. Na miejscu interweniowali policjanci z bełchatowskiej drogówki. Na szczęście w wyniku tego zdarzenia nikt nie doznał żadnych obrażeń.

33-letni kierowca hyundaia oraz 56-letni maszynista byli trzeźwi. Kierowca osobówki został ukarany mandatem karnym.

KWP Łódź, 4 listopada 2020Wylosuj inne miasto

Kliknij w przycisk wyżej i poznaj jedno z polskich miast!

© 

Copyright by Miastowo 2019-2023. Wszelkie prawa zastrzeżone. Stosujemy Cookies.

Wybierz miasto: Białystok, Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Bytom, Chorzów, Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Elbląg, Gdańsk, Gdynia, Gliwice, Gorzów Wielkopolski, Grudziądz, Jaworzno, Kalisz, Katowice, Kielce, Koszalin, Kraków, Legnica, Łódź, Lublin, Olsztyn, Opole, Płock, Poznań, Radom, Ruda Śląska, Rybnik, Rzeszów, Słupsk, Sosnowiec, Szczecin, Toruń, Tarnów, Tychy, Wałbrzych, Warszawa, Włocławek, Wrocław, Zabrze, Zakopane, Zielona Góra... wszystkie miasta.

Miastowo na YouTube oraz Facebook, Instagram i Twitter.