Miastowo - Portal Miast Polskich

"Driftujący" na zakręcie tir uderzył w samochód

Skarżysko-Kamienna

Dramatyczną scenę zarejestrowała kamera na przejeździe kolejowym we wsi Bugaj pod Skarżyskiem-Kamienną. Kierujący tirem Ukrainiec niemal „zmiótł” z drogi osobówkę i podjechał dalej. Został dogoniony przez świadka i oddany policji.

Do zdarzenia doszło w po godzinie 10 rano. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku-Kamiennej otrzymał zgłoszenie, z treści którego wynikało, że na drodze krajowej nr 42 w miejscowości Bugaj w gminie Bliżyn doszło do groźnej sytuacji z udziałem dwóch samochodów.

Na miejscu policjanci drogówki ustalili, że na łuku drogi, w rejonie przejazdu kolejowego kierujący tirem doprowadził do zderzenia z innym samochodem - jadąc z dużą prędkością, naczepą ciężarówki niemal „zmiótł” z drogi osobowego hyundaia. Koreański pojazd został zepchnięty na barierę energochłonną, a ciężarówka nie zatrzymując się odjechała z miejsca wypadku.

29-letni kierowca hyundaia uskarżał się na ból nogi i został przewieziony na badania do szpitala. Kilka minut po kraksie na ulicy Legionów w Skarżysku świadek zdarzenia zatrzymał ciężarówkę biorącą w nim udział.

Za kierownicą mercedesa siedział 56-letni obywatel Ukrainy. Twierdził, że nie zauważył, że doprowadził do zderzenia z innym pojazdem. Obaj uczestnicy opisanej historii jechali sami i byli trzeźwi.

Za rażące naruszenie zasad ruchu drogowego policjanci zatrzymali nieodpowiedzialnemu kierowcy prawo jazdy. Za popełniony czyn zapewne wytłumaczy się przed sądem.

KPP Skarżysko-Kamienna, 10 listopada 2020Wylosuj inne miasto

Kliknij w przycisk wyżej i poznaj jedno z polskich miast!

© 

Copyright by Miastowo 2019-2023. Wszelkie prawa zastrzeżone. Stosujemy Cookies.

Wybierz miasto: Białystok, Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Bytom, Chorzów, Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Elbląg, Gdańsk, Gdynia, Gliwice, Gorzów Wielkopolski, Grudziądz, Jaworzno, Kalisz, Katowice, Kielce, Koszalin, Kraków, Legnica, Łódź, Lublin, Olsztyn, Opole, Płock, Poznań, Radom, Ruda Śląska, Rybnik, Rzeszów, Słupsk, Sosnowiec, Szczecin, Toruń, Tarnów, Tychy, Wałbrzych, Warszawa, Włocławek, Wrocław, Zabrze, Zakopane, Zielona Góra... wszystkie miasta.

Miastowo na YouTube oraz Facebook, Instagram i Twitter.