Miastowo - Portal Miast Polskich

Spektakularne zatrzymanie przestepcy na skrzyżowaniu

Lublin

Mężczyzna napadł na klatce schodowej 63-letnią kobietę. Sprawca podduszając pokrzywdzoną okradł ją z biżuterii wartej ponad 30 tys. złotych. Przestępcę zatrzymali na jednym ze skrzyżowań w Lublinie policyjni kontrterroryści.

Do napadu na 63-letnia mieszkankę Lublina doszło na początku sierpnia w dzielnicy Czuby. Pokrzywdzona została zaatakowana na klatce schodowej, tuż przed wejściem do mieszkania. Młody mężczyzna brutalnie zaczął ją podduszać, po czym okradł ją z biżuterii. Pokrzywdzona wartość strat oszacowała na kwotę ponad 30 tys. złotych.

Sprawą zajęli się kryminalni z VII komisariatu oraz z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Działania operacyjne bardzo szybko przyniosły efekty. Funkcjonariusze ustalili, że za napadem stoi 21-letni mieszkaniec Lublina. Jak się okazało, sprawca w przeszłości był wielokrotnie notowany m.in. za rozbój, pobicie, włamania, uszkodzenie ciała oraz przestępstwa narkotykowe.

W związku z informacją, iż może być niebezpieczny, w zatrzymanie zaangażowano policjantów Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego KWP w Lublinie. 21-latek wpadł podczas dynamicznego zatrzymania na jednym ze skrzyżowań.

Mężczyzna dzisiaj zostanie doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszy zarzuty. Policjanci wnioskować będą o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Za rozbój grozi do 12 lat więzienia.

Zobacz moment zatrzymania:

KWP Lublin, 21 sierpnia 2020Wylosuj inne miasto

Kliknij w przycisk wyżej i poznaj jedno z polskich miast!

© 

Copyright by Miastowo 2019-2023. Wszelkie prawa zastrzeżone. Stosujemy Cookies.

Wybierz miasto: Białystok, Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Bytom, Chorzów, Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Elbląg, Gdańsk, Gdynia, Gliwice, Gorzów Wielkopolski, Grudziądz, Jaworzno, Kalisz, Katowice, Kielce, Koszalin, Kraków, Legnica, Łódź, Lublin, Olsztyn, Opole, Płock, Poznań, Radom, Ruda Śląska, Rybnik, Rzeszów, Słupsk, Sosnowiec, Szczecin, Toruń, Tarnów, Tychy, Wałbrzych, Warszawa, Włocławek, Wrocław, Zabrze, Zakopane, Zielona Góra... wszystkie miasta.

Miastowo na YouTube oraz Facebook, Instagram i Twitter.