Miastowo - Portal Miast Polskich

74-latek ściął drzewo... seatem

Tczew

Pracujący na miejscu wypadku policjanci ustalili, że 74-letni kierowca seata uderzył w zaparkowane po prawej stronie subaru, a następnie wypadł z jezdni i ściął rosnące przy nim drzewo.

Wczoraj dyżurny tczewskiej policji otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło na ulicy Armii Krajowej w Tczewie. Przyjmujący zgłoszenie policjant natychmiast skierował w ten rejon funkcjonariuszy z wydziału ruchu drogowego oraz śledczych.

Jak wstępnie ustalili pracujący na miejscu stróże prawa, do zdarzenia doszło, gdy 74-letni kierowca seata zjechał na prawą stronę jezdni, uderzył w zaparkowane subaru, a następnie wypadł z jezdni i uderzył w drzewo. Siła uderzenia złamała drzewo, które spadło na przechodzącego chodnikiem pieszego.

W wyniku tego zdarzenia 62-letni pieszy oraz 73-letnia pasażerka seata z obrażeniami ciała trafili do szpitali. Mundurowi przebadali kierowcę seata na zawartość alkoholu w organizmie, który był trzeźwy. Funkcjonariusze ustalili, że do tego wypadku doszło w wyniku najprawdopodobniej zasłabnięcia za kierownicą 74-latka.

Sporządzono oględziny rozbitych samochodów. Policyjny technik wykonał szkic sytuacyjny oraz zabezpieczył ujawnione na miejscu ślady, które pomogą policjantom w ustaleniu bliższych okoliczności tego zdarzenia.

Obecnie funkcjonariusze ustalają okoliczności wypadku jednak za jego spowodowanie kierującemu seatem 74-latkowi już zatrzymali prawo jazdy.

KWP Gdańsk, 19 listopada 2020Wylosuj inne miasto

Kliknij w przycisk wyżej i poznaj jedno z polskich miast!

© 

Copyright by Miastowo 2019-2023. Wszelkie prawa zastrzeżone. Stosujemy Cookies.

Wybierz miasto: Białystok, Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Bytom, Chorzów, Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Elbląg, Gdańsk, Gdynia, Gliwice, Gorzów Wielkopolski, Grudziądz, Jaworzno, Kalisz, Katowice, Kielce, Koszalin, Kraków, Legnica, Łódź, Lublin, Olsztyn, Opole, Płock, Poznań, Radom, Ruda Śląska, Rybnik, Rzeszów, Słupsk, Sosnowiec, Szczecin, Toruń, Tarnów, Tychy, Wałbrzych, Warszawa, Włocławek, Wrocław, Zabrze, Zakopane, Zielona Góra... wszystkie miasta.

Miastowo na YouTube oraz Facebook, Instagram i Twitter.