Miastowo - Portal Miast Polskich

Groził kierowcy autobusu maczetą

Łódź

Zatrzymano 40-latka, który podejrzany jest o grożenie pozbawieniem życia kierowcy autobusu miejskiego w Łodzi. Mężczyzna, który zaatakował kierowcę wymachiwał w jego kierunku maczetą. Teraz grozi mu kara do 2 lat więzienia.

Z relacji pokrzywdzonego kierowcy autobusu wynikało, że w chwili gdy podjeżdżał na zatoczkę u zbiegu alei Piłsudskiego i ulicy Sarniej w Łodzi spostrzegł, że wjazd na przystanek zablokował mu zaparkowany tam samochód marki Volkswagen Passat. Mężczyzna siedzący za kierownicą auta osobowego rozmawiał przez telefon komórkowy. Ignorował sygnały kierowcy autobusu blokując zatoczkę.

W tej sytuacji pracownik przedsiębiorstwa komunikacyjnego wysiadł z autobusu aby zwrócić uwagę kierowcy passata. Zanim podszedł do volkswagena, kierujący wysiadł trzymając w ręku maczetę. Mężczyzna z maczetą w ręce zagroził kierowcy autobusu pozbawieniem życia.

Kierowca autobusu wrócił do swojego pojazdu i wezwał na pomoc policjantów, natomiast krewki napastnik uciekł z miejsca zdarzenia. Kryminalni przeanalizowali dostępny materiał dowodowy i dotarli do świadków zdarzenia. Dzięki tej pracy wytypowali osobę podejrzewaną o kierowanie gróźb.

Napastnikiem okazał się 40-letni mieszkaniec Łodzi, który już we wstępnej rozmowie z policjantami przyznał się do popełnienia przestępstwa i wskazał miejsce ukrycia maczety. Mężczyzna usłyszał zarzut gróźb karalnych. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

KWP Łódź, 26 listopada 2020



Wylosuj inne miasto

Kliknij w przycisk wyżej i poznaj jedno z polskich miast!





© 













Copyright by Miastowo 2019-2023. Wszelkie prawa zastrzeżone. Stosujemy Cookies.

Wybierz miasto: Białystok, Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Bytom, Chorzów, Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Elbląg, Gdańsk, Gdynia, Gliwice, Gorzów Wielkopolski, Grudziądz, Jaworzno, Kalisz, Katowice, Kielce, Koszalin, Kraków, Legnica, Łódź, Lublin, Olsztyn, Opole, Płock, Poznań, Radom, Ruda Śląska, Rybnik, Rzeszów, Słupsk, Sosnowiec, Szczecin, Toruń, Tarnów, Tychy, Wałbrzych, Warszawa, Włocławek, Wrocław, Zabrze, Zakopane, Zielona Góra... wszystkie miasta.

Miastowo na YouTube oraz Facebook, Instagram i Twitter.