Miastowo - Portal Miast Polskich

Kradł na potęgę w całej Polsce. Nakrył go taksówkarz

Wyszków

Do Wyszkowa przyjechał z Warszawy wynajętą taksówką. Zapytany przez kierowcę o paragon za zakupy, uciekł i ukrył się na terenie parkingu. Policjanci znaleźli go leżącego miedzy zaparkowanymi samochodami.

Policja w Wyszkowie otrzymał zgłoszenie o kradzieży sprzętu elektronicznego z jednego ze sklepów na terenie miasta. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego. Jak wynikało z relacji zgłaszającego obywatela Ukrainy, kierowcy taksówki, przyjechał do Wyszkowa z klientem, który wykupił kurs z Warszawy.

Pasażer taksówki poszedł do sklepu, a po chwili wyszedł z wózkiem pełnym sprzętu elektronicznego i zaczął przepakowywać towar do bagażnika taksówki. Zapytany przez kierowcę o paragon – uciekł. Wtedy ten powiadomił Policję.

Policjanci szybko odnaleźli uciekiniera. Złodziej ukrył się... leżąc między zaparkowanymi samochodami. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie, a po sprawdzeniu w policyjnych rejestrach okazało się, że w przeciągu ostatnich kilku dni ten 38-latek ze stolicy w podobny sposób okradł kilka sklepów na terenie województwa Mazowieckiego.

Łupem złodzieja padały głównie elektronarzędzia, roboty sprzątające, trymery i elektryczne maszynki do golenia. Suma strat została oszacowana na 11 tys. złotych. W samym tylko Wyszkowie skradziony sprzęt wart był ponad 5 tys. zł. Śledczy dodatkowo ustalili, że mężczyzna ten jest poszukiwany przez jednostki w całej Polsce.

O losie złodzieja zdecyduje sąd. Za przestępstwa kradzieży grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

KWP Radom, 26 listopada 2020Wylosuj inne miasto

Kliknij w przycisk wyżej i poznaj jedno z polskich miast!

© 

Copyright by Miastowo 2019-2023. Wszelkie prawa zastrzeżone. Stosujemy Cookies.

Wybierz miasto: Białystok, Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Bytom, Chorzów, Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Elbląg, Gdańsk, Gdynia, Gliwice, Gorzów Wielkopolski, Grudziądz, Jaworzno, Kalisz, Katowice, Kielce, Koszalin, Kraków, Legnica, Łódź, Lublin, Olsztyn, Opole, Płock, Poznań, Radom, Ruda Śląska, Rybnik, Rzeszów, Słupsk, Sosnowiec, Szczecin, Toruń, Tarnów, Tychy, Wałbrzych, Warszawa, Włocławek, Wrocław, Zabrze, Zakopane, Zielona Góra... wszystkie miasta.

Miastowo na YouTube oraz Facebook, Instagram i Twitter.