Miastowo - Portal Miast Polskich

Oszukał w kasie samoobsługowej. Grozi mu 8 lat więzienia

Gdańsk

Katowiczanin na Pomorzu wprowadzał zaniżoną cenę szczoteczek elektrycznych. W kasie samoobsługowej za każdą sztukę zapłacił kilka zł zbliżeniowo swoim telefonem. W sumie kupił tak sprzęt za ponad 2,5 tysiąca.

Policjanci z gdańskiego komisariatu na Śródmieściu odebrali zgłoszenie, że w jednej z drogerii mężczyzna dopuścił się oszustwa i zapłacił kilka zł za szczoteczkę elektryczną. Sprawca, używając czytnika kodu w kasie samoobsługowej, wprowadził kod zestawu do szycia o wartości kilku zł. Takich oszustw dopuścił się kilkukrotnie.

Sprawą od razu zajął się wydział kryminalny komisariatu i nawiązali współpracę z ochroną sklepu, zabezpieczając zapisy monitoringu, by szczegółowo je przeanalizować. Policjanci ustalili, że mężczyzna podjeżdża skodą i parkuje w pobliżu sklepu, następnie kilkukrotnie dokonuje oszustwa, zmieniając przy tym ubrania. Kryminalni sprawdzili, że właścicielem samochodu jest firma wykonująca prace na terenie Gdańska oraz zdobyli dane mężczyzny, który użytkował samochód w dniu przestępstwa.

Funkcjonariusze nawiązali kontakt z wojewódzkim koordynatorem agencji ochrony, która zabezpiecza sieć drogerii i odebrali zgłoszenie, że sprawca ponownie pojawił się w sklepie. Tym razem na terenie Pruszcza Gdańskiego. Kryminalni zatrzymali na miejscu 32-letniego mieszkańca Katowic. Na parkingu, przed sklepem funkcjonariusze zauważyli także skodę superb, którą użytkował mężczyzna.32-latek próbował na początku przekonać policjantów, że nie ma kluczyków do samochodu, jednak gdy zorientował się, że będzie odpowiadał za oszustwo, szybko zmienił zdanie. Wyjął ukryte w bieliźnie kluczyki i otworzył samochód. Policjanci zabezpieczyli w samochodzie 9 zestawów szczoteczek elektrycznych oraz jeden zestaw urządzenia do depilacji. Wartość odzyskanego mienia to ponad 2,5 tys. zł.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu i usłyszał łącznie 10 zarzutów oszustwa. Policjanci sprawdzają, czy 32-latek ma na swoim koncie inne podobne przestępstwa.

Za oszustwo grozi kara więzienia od 6 miesięcy do 8 lat.

KMP Gdańsk, 2 grudnia 2020Wylosuj inne miasto

Kliknij w przycisk wyżej i poznaj jedno z polskich miast!

© 

Copyright by Miastowo 2019-2023. Wszelkie prawa zastrzeżone. Stosujemy Cookies.

Wybierz miasto: Białystok, Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Bytom, Chorzów, Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Elbląg, Gdańsk, Gdynia, Gliwice, Gorzów Wielkopolski, Grudziądz, Jaworzno, Kalisz, Katowice, Kielce, Koszalin, Kraków, Legnica, Łódź, Lublin, Olsztyn, Opole, Płock, Poznań, Radom, Ruda Śląska, Rybnik, Rzeszów, Słupsk, Sosnowiec, Szczecin, Toruń, Tarnów, Tychy, Wałbrzych, Warszawa, Włocławek, Wrocław, Zabrze, Zakopane, Zielona Góra... wszystkie miasta.

Miastowo na YouTube oraz Facebook, Instagram i Twitter.