Miastowo - Portal Miast Polskich

Rozbił partnerce samochód, a potem oddał jej kluczyki

Kraśnik

W trakcie gościny pokłócił się z dziewczyną, wziął jej auto i staranował nim betonowy płot jednej z posesji. Nie przejmując się losem pojazdu, pozostawił go i wrócił do partnerki, odniósł jej kluczyki.

Wczoraj przed godziną 21 dyżurny kraśnickiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że w przęsła płotu jednej z posesji na terenie gminy Trzydnik Duży wjechał samochód osobowy. Z relacji właściciela posesji wynikało, że nagle usłyszał huk, a potem zobaczył niespodziewanego gościa na swoim terenie.

Kierowca prawdopodobnie ugrzązł w błocie i nie mógł wyjechać. Następnie pozostawił uszkodzony samochód i sobie poszedł.

Przybyły na miejsce patrol interwencyjny szybko ustalił sprawcę kolizji. Okazało się, że jest nim 35 letni mieszkaniec powiatu kraśnickiego. Mężczyzna wczoraj wieczorem gościł na rodzinnym spotkaniu u swojej partnerki.

W pewnym momencie doszło między nimi do nieporozumienia, wtedy 35-klatek zabrał kluczyki od jej osobowej hondy. Mimo prób powstrzymania przez uczestników gościny, postanowił wyruszyć w podróż. Daleko nie zajechał, gdyż w okolicy jednej z posesji uderzył w betonową konstrukcję płotu uszkadzając pojazd.

W związku z tym, że auto ugrzęzło w błocie, kierowca pozostawił samochód i wrócił do dziewczyny pieszo. Oświadczył jej że uderzył w jakieś ogrodzenie, po czym oddał kluczyki.


Policjanci sprawdzili stan trzeźwości 35-latka. Wynik wskazał niemal dwa promile. Mężczyzna najprawdopodobniej musi się liczyć z odpowiedzialnością karną za jazdę w stanie nietrzeźwości, a także roszczeniami z tytułu uszkodzonego płotu.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę grzywny, ograniczenia wolności, bądź pozbawienia wolności do lat 2, a także zakaz prowadzenia pojazdów na okres co najmniej 3 lat oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz pomocy Postpenitencjarnej w wysokości od 5000 zł.

KWP Lublin, 14 grudnia 2020Wylosuj inne miasto

Kliknij w przycisk wyżej i poznaj jedno z polskich miast!

© 

Copyright by Miastowo 2019-2023. Wszelkie prawa zastrzeżone. Stosujemy Cookies.

Wybierz miasto: Białystok, Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Bytom, Chorzów, Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Elbląg, Gdańsk, Gdynia, Gliwice, Gorzów Wielkopolski, Grudziądz, Jaworzno, Kalisz, Katowice, Kielce, Koszalin, Kraków, Legnica, Łódź, Lublin, Olsztyn, Opole, Płock, Poznań, Radom, Ruda Śląska, Rybnik, Rzeszów, Słupsk, Sosnowiec, Szczecin, Toruń, Tarnów, Tychy, Wałbrzych, Warszawa, Włocławek, Wrocław, Zabrze, Zakopane, Zielona Góra... wszystkie miasta.

Miastowo na YouTube oraz Facebook, Instagram i Twitter.