Miastowo - Portal Miast Polskich

Kierowca stracił 30 punktów w 30 sekund

Zielona Góra

20-latek 70 km/h za szybko wyprzedził na przejściu dla pieszych na podwójnej ciągłej. Już pożegnał się z prawem jazdy.

Policjanci z zielonogórskiej grupy Speed zatrzymali w podzielonogórskich Płotach wyjątkowo nieodpowiedzialnego 20-latka, który pędził z szybkością 121 kilometrów na godzinę w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Oprócz tego popełnił trzy inne poważne wykroczenia.

We wtorek, 15.12.2020 rano o godzinie 7.40 w Płotach pod Zieloną Górą policjanci ruchu drogowego z grupy Speed zauważyli pędzący z dużą prędkością samochód Alfa Romeo. Kierowca prowadził samochód ponad 70 km/h za szybko. Jednak to nie jedyne wykroczenie wyjątkowo niefrasobliwego kierowcy. Oprócz tego samochód dwukrotnie wyprzedził inne pojazdy na przejściu dla pieszych oraz wyprzedzał na podwójnej ciągłej.

Kiedy policjanci zatrzymali Alfa Romeo, okazało się, że kieruje nim 20-letni mieszkaniec powiatu Płoty. Wprawdzie kierowca zreflektował się po czasie, że jego jazda była bardzo niebezpieczna, niestety skrucha w tej sytuacji to za mało. Otrzymał 30 punktów karnych – po 10 za każde z wykroczeń.

Oprócz tego policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy – nie tylko na 3 miesiące jak to się dzieje w przypadku osoby, która przekroczy prędkość o 50 kilometrów na godzinę w terenie zabudowanym. 20-latek będzie musiał ponownie zdać egzamin – bo przekroczył dozwoloną liczbę punktów karnych (24).

Głównym powodem wypadków jest prędkość

Statystyki drogowych zdarzeń od lat pokazują, że nadmierna prędkość jest na pierwszym miejscu wśród przyczyn wypadków i kolizji drogowych. Mimo zaostrzania przepisów i coraz surowszych kar – takich jak zatrzymanie prawa jazdy – wciąż kierujący na polskich drogach przekraczają dozwoloną prędkość.

Mimo że zaostrzone przepisy obowiązują już od długiego czasu, nie ma tygodnia, żeby chociaż jeden z kierujących nie stracił uprawnienia za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 kilometrów na godzinę.

Dodatkowo – niestety część ukaranych w ten sposób „piratów drogowych” decyduje się na kierowanie pojazdem mimo zatrzymanych uprawnień.

KWP Gorzów Wielkopolski, 16 grudnia 2020Wylosuj inne miasto

Kliknij w przycisk wyżej i poznaj jedno z polskich miast!

© 

Copyright by Miastowo 2019-2023. Wszelkie prawa zastrzeżone. Stosujemy Cookies.

Wybierz miasto: Białystok, Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Bytom, Chorzów, Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Elbląg, Gdańsk, Gdynia, Gliwice, Gorzów Wielkopolski, Grudziądz, Jaworzno, Kalisz, Katowice, Kielce, Koszalin, Kraków, Legnica, Łódź, Lublin, Olsztyn, Opole, Płock, Poznań, Radom, Ruda Śląska, Rybnik, Rzeszów, Słupsk, Sosnowiec, Szczecin, Toruń, Tarnów, Tychy, Wałbrzych, Warszawa, Włocławek, Wrocław, Zabrze, Zakopane, Zielona Góra... wszystkie miasta.

Miastowo na YouTube oraz Facebook, Instagram i Twitter.