Miastowo - Portal Miast Polskich

Nie miał prawka, więc... popełnił 30 wykroczeń uciekając

Bolesławiec

Kierowca nie miał uprawnień, pojazd nie był dopuszczony do ruchu i nie miał obowiązkowego ubezpieczenia. Postanowił uciec przed kontrola policji. W pościgu zaliczył wiele wykroczeń i kolizję. Teraz grozi mu 8 lat więzienia.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu zatrzymali po pościgu 39-letniego mieszkańca powiatu zgorzeleckiego.

Kierowca nie zatrzymał się do kontroli w związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości o ponad 60 km/h. Następnie zaczął uciekać przed patrolem, popełniając ponad 30 wykroczeń drogowych.

39-latek wielokrotnie przekraczał prędkość, przejechał skrzyżowanie na czerwonym świetle, przekraczał podwójną ciągłą, poruszał się dwoma pasami jezdni, blokując drogę, wyprzedzał na skrzyżowaniu i przejściu dla pieszych.

Na remontowanym odcinku drogi wyprzedzał przydrożnym rowem, następnie spowodował kolizję i jechał pod prąd na rondzie.

Kiedy pojazd mieszkańca powiatu zgorzeleckiego został unieruchomiony, kierowca zaryglował się środku. W związku z tym policjanci byli zmuszeni wybić szybę i wyciągnąć mężczyznę siłą na zewnątrz. W samochodzie oprócz kierowcy była pasażerka.

Okazało się, że 39-latek uciekał, bo nie miał uprawnień do kierowania, samochód nie był dopuszczony do ruchu i nie posiadał ubezpieczenia, a tablice rejestracyjne pochodziły od innego pojazdu.

Zatrzymanemu, w związku ze stworzeniem zagrożenia w ruchu lądowym grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

KWP Wrocław, 19 grudnia 2020Wylosuj inne miasto

Kliknij w przycisk wyżej i poznaj jedno z polskich miast!

© 

Copyright by Miastowo 2019-2023. Wszelkie prawa zastrzeżone. Stosujemy Cookies.

Wybierz miasto: Białystok, Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Bytom, Chorzów, Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Elbląg, Gdańsk, Gdynia, Gliwice, Gorzów Wielkopolski, Grudziądz, Jaworzno, Kalisz, Katowice, Kielce, Koszalin, Kraków, Legnica, Łódź, Lublin, Olsztyn, Opole, Płock, Poznań, Radom, Ruda Śląska, Rybnik, Rzeszów, Słupsk, Sosnowiec, Szczecin, Toruń, Tarnów, Tychy, Wałbrzych, Warszawa, Włocławek, Wrocław, Zabrze, Zakopane, Zielona Góra... wszystkie miasta.

Miastowo na YouTube oraz Facebook, Instagram i Twitter.