Miastowo - Portal Miast Polskich

Kucyk biegający po drodze krajowej

Zielona Góra

Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego działający w grupie SPEED przeprowadzili nietypową interwencję. Na drodze krajowej nr 27 zauważyli biegnącego po jezdni kucyka, więc szybko zareagowali, aby jemu i podróżnym nie stała się żadna krzywda.

Policyjna służba nie raz potrafi zaskoczyć, a każdy dzień przynosi policjantom nowe, czasami zaskakujące wyzwania. Tak było w środę (26 sierpnia) kiedy to policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, pełniący służbę w ramach grupy SPEED, jadąc drogą krajową nr 27 zauważyli biegnącego po jezdni kucyka. Zwierzę nie reagowało na przejeżdżające samochody i biegło po asfalcie. Mundurowi włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, żeby ostrzec innych kierowców przed nietypową sytuacją.

W pewnym momencie, gdy zwierzę się zatrzymało, policjantka wysiadła z radiowozu i przegoniła je na pobocze, aby nie stwarzało zagrożenia dla kierowców jadących drogą krajową. Po chwili kucyk pobiegł do lasu, a funkcjonariusze pojechali za nim. Po kilkudziesięciu metrach zwierzę zatrzymało się, a policjanci wyszli z radiowozu, żeby go złapać, co nie okazało się wcale łatwe. Kucyk nie pozwalał do siebie podejść i zachowywał się nerwowo, a mundurowi w całej tej sytuacji musieli pamiętać także o zachowaniu zasad bezpieczeństwa.

Po kilku minutach, gdy kucyk trochę się uspokoił, pozwolił policjantom podejść do siebie. Mundurowi dali mu trochę wody, a następnie spróbowali odnaleźć jego właściciela. Z pomocą przyszedł im leśniczy, który pojawił się na miejscu. Wspólnie ustalili, że zwierzę brało udział w festynie w jednej z pobliskich miejscowości i wykorzystując chwilę nieuwagi opiekunów, uciekło podczas załadunku.

Po informacji o odnalezieniu kucyka, na miejsce przyjechał właściciel, który go zabrał. Niestety w związku z tym, że nie dopilnował zwierzęcia, a ono stworzyło zagrożenie na drodze, mężczyzna został ukarany mandatem.

Zobacz jak przebiegała akcja:

KMP Zielona Góra, 27 sierpnia 2020Wylosuj inne miasto

Kliknij w przycisk wyżej i poznaj jedno z polskich miast!

© 

Copyright by Miastowo 2019-2023. Wszelkie prawa zastrzeżone. Stosujemy Cookies.

Wybierz miasto: Białystok, Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Bytom, Chorzów, Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Elbląg, Gdańsk, Gdynia, Gliwice, Gorzów Wielkopolski, Grudziądz, Jaworzno, Kalisz, Katowice, Kielce, Koszalin, Kraków, Legnica, Łódź, Lublin, Olsztyn, Opole, Płock, Poznań, Radom, Ruda Śląska, Rybnik, Rzeszów, Słupsk, Sosnowiec, Szczecin, Toruń, Tarnów, Tychy, Wałbrzych, Warszawa, Włocławek, Wrocław, Zabrze, Zakopane, Zielona Góra... wszystkie miasta.

Miastowo na YouTube oraz Facebook, Instagram i Twitter.