Miastowo - Portal Miast Polskich

Przejazd transportu szczepionek przeciw covid-19 przez Polskę

Tomaszów Mazowiecki

Pierwsza partia szczepionki przeciw wirusowi COVID-19 dotarła już do Polski. Konwój od polsko-niemieckiej granicy do województwa wielkopolskiego przeprowadziła polska policja.

Doświadczeni w tego typu działaniach policjanci ruchu drogowego pomogli sprawnie i bezpiecznie przejechać przez województwo lubuskie busowi ze szczepionkami, który zmierzał do Agencji Rezerw Materiałowych w Wąwale koło Tomaszowa Mazowieckiego w województwie łódzkim.

Pierwsza dostawa szczepionki wyruszyła do Polski z Belgi w piątkowy poranek. Specjalistyczny bus, który przewoził w temperaturze -75 stopni Celsjusza ten ważny dla życia i zdrowia ludzi lek, zmierzał do Agencji Rezerw Materiałowych. Lubuscy policjanci rozpoczęli konwój na granicy w Świecku przed godziną 22.

Funkcjonariusze eskortując busa musieli zapewnić mu sprawny i bezpieczny przejazd przez całe województwo lubuskie. Dzięki doświadczeniu policjantów ruchu drogowego w tego typu działaniach oraz ich zaangażowaniu, transport ze szczepionkami szybko pokonał trasę od granicy polsko-niemieckiej do województwa wielkopolskiego, gdzie przejęli go kolejni stróże prawa.

Dla lubuskich policjantów było to wyjątkowe zadanie, gdyż mają świadomość jak ważny był to transport. Szczepionka ma niebawem trafić do pierwszych pacjentów i pomóc zwalczyć wirusa COVID-19.

KWP Gorzów Wielkopolski, 27 grudnia 2020Wylosuj inne miasto

Kliknij w przycisk wyżej i poznaj jedno z polskich miast!

© 

Copyright by Miastowo 2019-2023. Wszelkie prawa zastrzeżone. Stosujemy Cookies.

Wybierz miasto: Białystok, Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Bytom, Chorzów, Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Elbląg, Gdańsk, Gdynia, Gliwice, Gorzów Wielkopolski, Grudziądz, Jaworzno, Kalisz, Katowice, Kielce, Koszalin, Kraków, Legnica, Łódź, Lublin, Olsztyn, Opole, Płock, Poznań, Radom, Ruda Śląska, Rybnik, Rzeszów, Słupsk, Sosnowiec, Szczecin, Toruń, Tarnów, Tychy, Wałbrzych, Warszawa, Włocławek, Wrocław, Zabrze, Zakopane, Zielona Góra... wszystkie miasta.

Miastowo na YouTube oraz Facebook, Instagram i Twitter.