Miastowo - Portal Miast Polskich

Prosto z Wigilii wjechał autem do rzeki

Milicz

W świąteczną noc tuż po Wigilii, kierując osobowym fordem, wjechał do rzeki. Kierowca o własnych siłach wydostał się z prawie całkowicie zalanego wodą samochodu i... uciekł.

W świąteczną noc 25 grudnia po godzinie 01:00 policjanci zostali powiadomieni, że w pobliżu miejscowości Henrykowice do płynącej nieopodal rzeki wpadł jakiś samochód. Na miejscu zastali prawie całkowicie zanurzony w wodzie samochód osobowy marki Ford. Policjanci brnąc w lodowatej wodzie sprawdzili pojazd i teren przyległy – nigdzie nie było kierowcy ani innych osób.

Samochód został wyciągnięty z rzeki przez wezwanych na miejsce strażaków. Funkcjonariusze ustalili właściciela samochodu i rozpoczęły się poszukiwania kierowcy.

Po kilkudziesięciu minutach w pobliskiej wiosce policjanci zatrzymali mężczyznę, który jak się okazało kierując fordem stracił panowanie nad pojazdem i zjechał z drogi wpadając do rzeki Rybnicy. Samochodem kierował 21-letni mieszkaniec sąsiedniego województwa wielkopolskiego.


Mężczyzna był nietrzeźwy – w jego organizmie stwierdzono ponad 2,4 promila alkoholu. Ponadto okazało się, że ma on orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. W związku z tym do czasu wyjaśnienia okoliczności sprawy, mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Ford, którym poruszał się nieodpowiedzialny kierowca, po wydobyciu z wody, został zabezpieczony przez policjantów na parkingu strzeżonym.

Mężczyzna usłyszał już zarzut popełnienia przestępstwa drogowego. Sprawa znajdzie swój finał w milickim sądzie, gdzie sprawca poniesie konsekwencje prawne za popełnione przestępstwa.

Warto przypomnieć, że za naruszenie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości - nawet do 2 lat więzienia. Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów albo pojazdów określonego rodzaju na okres nie krótszy niż 3 lata oraz orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 5 tys. złotych. Świadczenie pieniężne może być orzeczone przez sąd nawet do kwoty 60 tys. złotych.

KPP Milicz, 29 grudnia 2020Wylosuj inne miasto

Kliknij w przycisk wyżej i poznaj jedno z polskich miast!

© 

Copyright by Miastowo 2019-2023. Wszelkie prawa zastrzeżone. Stosujemy Cookies.

Wybierz miasto: Białystok, Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Bytom, Chorzów, Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Elbląg, Gdańsk, Gdynia, Gliwice, Gorzów Wielkopolski, Grudziądz, Jaworzno, Kalisz, Katowice, Kielce, Koszalin, Kraków, Legnica, Łódź, Lublin, Olsztyn, Opole, Płock, Poznań, Radom, Ruda Śląska, Rybnik, Rzeszów, Słupsk, Sosnowiec, Szczecin, Toruń, Tarnów, Tychy, Wałbrzych, Warszawa, Włocławek, Wrocław, Zabrze, Zakopane, Zielona Góra... wszystkie miasta.

Miastowo na YouTube oraz Facebook, Instagram i Twitter.