Miastowo - Portal Miast Polskich

Górski komisariat policji otrzymał profesjonalnego quada

Szczyrk

Dojedzie wszędzie. Komisariat Policji w górskim mieście Szczyrk otrzymał właśnie nowoczesnego quada. Pojazd z napędem na cztery koła jest wyposażony do służby w każdych warunkach, nawet w głębokim śniegu.

Quad został zakupiony wspólnie przez policję oraz miasto Szczyrk, gminę Wilkowice oraz Starostwo Powiatowe. Nowy policyjny pojazd jest inwestycją w bezpieczeństwo mieszkańców i turystów, dzięki której stróże prawa będą mogli lepiej realizować stawiane przed nimi zadania.

Dzisiaj z rąk samorządowców stróże prawa ze Szczyrku otrzymali symbolicznie kluczyki i dokumenty do wartego ponad 100 tysięcy zł quada.

Quad marki TGB 1000 wyposażony jest w nowoczesny silnik V-twin, napęd 4x4 z dwoma blokadami dyferencjału oraz akcesoryjnie montowane gąsienice.


Rejon podległy Komisariatowi Policji w Szczyrku, to w przeważającej mierze teren górski. Wyposażenie jednostki w taki sprzęt pozwoli optymalnie odpowiadać na potrzeby mieszkańców i turystów. Kiedy zagrożone jest życie i zdrowie ludzkie, a są to sytuacje związane głównie z poszukiwaniem zaginionych osób, każda minuta może odegrać decydującą rolę w akcji ratowniczej.

W terenie górskim pojazd przystosowany do jazdy w każdych warunkach jest tym elementem wyposażenia, od którego może zależeć powodzenia całej akcji, a w konsekwencji ludzkie życie i zdrowie.

Przy wykorzystaniu quada będzie można także regularnie i efektywnie patrolować miejsca zagrożone np. kradzieżą drewna z lasu, dzikimi obozowiskami, rozjeżdżaniem terenów leśnych przez kierujących motocyklami crossowymi i quadami, zapobiegać pospolitemu wandalizmowi leśnemu. Miejsca takie są często wskazywane na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

KMP Bielsko-Biała, 29 grudnia 2020Wylosuj inne miasto

Kliknij w przycisk wyżej i poznaj jedno z polskich miast!

© 

Copyright by Miastowo 2019-2023. Wszelkie prawa zastrzeżone. Stosujemy Cookies.

Wybierz miasto: Białystok, Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Bytom, Chorzów, Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Elbląg, Gdańsk, Gdynia, Gliwice, Gorzów Wielkopolski, Grudziądz, Jaworzno, Kalisz, Katowice, Kielce, Koszalin, Kraków, Legnica, Łódź, Lublin, Olsztyn, Opole, Płock, Poznań, Radom, Ruda Śląska, Rybnik, Rzeszów, Słupsk, Sosnowiec, Szczecin, Toruń, Tarnów, Tychy, Wałbrzych, Warszawa, Włocławek, Wrocław, Zabrze, Zakopane, Zielona Góra... wszystkie miasta.

Miastowo na YouTube oraz Facebook, Instagram i Twitter.