Miastowo - Portal Miast Polskich

Zawiadomił o przestępstwie - teraz sam za nie odpowie

Piotrków Trybunalski

Aby uniknąć kary za jazdę pod wpływem alkoholu i spowodowanie kolizji 21-latek wymyślił rozbudowaną historię o rozboju. Teraz grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

13 lutego 2021 dyżurny piotrkowskiej jednostki otrzymał zgłoszenie rozboju na terenie powiatu. Na miejsce od razu pojechali wolborscy policjanci.

Zgłaszający oświadczył, że jadąc bmw zauważył jak jadący za nim pojazd mruga światłami. W momencie kiedy się zatrzymał i wysiadł z pojazdu, został uderzony w głowę. Kiedy się ocknął pojazdu już nie było. Mężczyzna oświadczył, że zaraz po tym ze zdenerwowania wypił 100 ml wódki, którą miał przy sobie.

Został przewieziony do komisariatu, aby złożyć zawiadomienie. Na miejsce przyjechali też policjanci, którzy w tym czasie ustalali sprawcę kolizji drogowej, która miała miejsce w podobnym czasie. Na miejscu kolizji policjanci odnaleźli tablicę rejestracyjną, która jak się okazała należała do pojazdu, którym się poruszał pokrzywdzony.

W rozmowie z 21-latkiem mundurowi ustalili, że całą historyjkę z rozbojem wymyślił. Mężczyzna oświadczył, że jadąc bmw, w pewnym momencie utracił panowanie nad pojazdem i uderzył w zaparkowanego przed posesją seata. Wiedząc, że wsiadł do pojazdu pod wpływem alkoholu, wymyślił historię z rozbojem. Pozostawił bmw w lesie, po czym będąc już w innej miejscowości zawiadomił policję.

W trakcie kierowania pojazdu miał prawie 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna usłyszał już zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz zawiadomienia o niepopełnionym przestępstwie. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności. 21-latek odpowie też za spowodowanie kolizji drogowej.

KWP Łódź, 15 lutego 2021Wylosuj inne miasto

Kliknij w przycisk wyżej i poznaj jedno z polskich miast!

© 

Copyright by Miastowo 2019-2023. Wszelkie prawa zastrzeżone. Stosujemy Cookies.

Wybierz miasto: Białystok, Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Bytom, Chorzów, Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Elbląg, Gdańsk, Gdynia, Gliwice, Gorzów Wielkopolski, Grudziądz, Jaworzno, Kalisz, Katowice, Kielce, Koszalin, Kraków, Legnica, Łódź, Lublin, Olsztyn, Opole, Płock, Poznań, Radom, Ruda Śląska, Rybnik, Rzeszów, Słupsk, Sosnowiec, Szczecin, Toruń, Tarnów, Tychy, Wałbrzych, Warszawa, Włocławek, Wrocław, Zabrze, Zakopane, Zielona Góra... wszystkie miasta.

Miastowo na YouTube oraz Facebook, Instagram i Twitter.