Miastowo - Portal Miast Polskich

„Brawurowa” jazda motocyklistów bez uprawnień

Białystok

Młodzi motocykliści w wieku 19 i 16 lat nie mieli uprawnień do kierowania pojazdami. Policjanci nie dali im żadnych szans.

W minioną sobotę, niedaleko Łysek pod Białymstokiem, kamera nieoznakowanego radiowozu policjantów z grupy Speed, nagrała niebezpieczną jazdę młodych motocyklistów. Wybrali się oni na przejażdżkę drogą serwisową, wzdłuż ekspresowej "ósemki".

Policjanci postanowili skontrolować dwa poruszające się bez tablic rejestracyjnych motocykle. Wtedy, ich kierowcy nie zważając na sygnały świetlne i dźwiękowe, zaczęli uciekać. W czasie ucieczki wykonywali niebezpieczne manewry i mieli trudności z opanowaniem jednośladów.

Jeden z uciekinierów stracił panowanie nad motocyklem i się wywrócił. Okazał się nim 19-latek. Również drugi z motocyklistów, 16-latek, trafił po chwili w ręce policjantów.

Podczas kontroli okazało się, że obaj są mieszkańcami gminy Juchnowiec Kościelny i nie posiadają wymaganych uprawnień do kierowania motocyklami. 19-latek będzie odpowiadał za popełnione przestępstwo, za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Losem młodszego zajmie się sąd rodzinny.

KWP Białystok, 2 marca 2021Wylosuj inne miasto

Kliknij w przycisk wyżej i poznaj jedno z polskich miast!

© 

Copyright by Miastowo 2019-2023. Wszelkie prawa zastrzeżone. Stosujemy Cookies.

Wybierz miasto: Białystok, Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Bytom, Chorzów, Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Elbląg, Gdańsk, Gdynia, Gliwice, Gorzów Wielkopolski, Grudziądz, Jaworzno, Kalisz, Katowice, Kielce, Koszalin, Kraków, Legnica, Łódź, Lublin, Olsztyn, Opole, Płock, Poznań, Radom, Ruda Śląska, Rybnik, Rzeszów, Słupsk, Sosnowiec, Szczecin, Toruń, Tarnów, Tychy, Wałbrzych, Warszawa, Włocławek, Wrocław, Zabrze, Zakopane, Zielona Góra... wszystkie miasta.

Miastowo na YouTube oraz Facebook, Instagram i Twitter.