Miastowo - Portal Miast Polskich

Biegacz zgłosił napad z nożem. Śledczy ustalili, że zmyślił

Płock

Według relacji pokrzywdzonego, ataku na niego miało dokonać dwóch nieznanych mu mężczyzn podczas wieczornego joggingu. Podczas ustaleń w historię o ataku nożownika zaczęli jednak wątpić kryminalni.

W niedzielny wieczór do oficera dyżurnego płockiej komendy wpłynęło zgłoszenie dotyczące poważnego zdarzenia o charakterze kryminalnym. 38-letni mężczyzna miał zostać ugodzony nożem przez osoby, które spotkał podczas wieczornego joggingu w położonej nad Wisłą miejscowości Popłacin pod Płockiem. Do leżącego w rejonie zatoki autobusowej zakrwawionego mężczyzny, służby medyczne wezwały przejezdne osoby.

Sprawa wyglądała poważnie. Mężczyzna z raną brzucha, na szczęście nie zagrażającą jego życiu, został przetransportowany do szpitala. Z relacji rannego wynikało, że podczas wieczornego joggingu został zaatakowany przez dwóch nieznanych mu mężczyzn. W trakcie napadu miał zostać ugodzony nożem. Po wszystkim napastnicy mieli oddalić się pieszo. W reakcji na otrzymane zgłoszenie policjanci pilnie rozpoczęli ustalenia, aby jak najszybciej zatrzymać podejrzane o to przestępstwo osoby.

W trakcie czynności, policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Życiu płockiej komendy nabierali podejrzeń, że do ataku na 38-latka wcale nie doszło. Aby rozwikłać ostatecznie zagadkę ponownie przesłuchali mężczyznę, który nie potrafił na wiele, istotnych dla sprawy pytań odpowiedzieć, a jego relacja nie układała się w całość. To wszystko potwierdzało przypuszczenia kryminalnych, że do ataku na mężczyznę w ogóle nie doszło, a cała historia była przez niego zmyślona.

W obliczu zebranych przez policjantów ustaleń i dowodów, mężczyzna ostatecznie przyznał, że ataku na jego osobę nie było. To on sam zadał sobie cios w brzuch, a przekazane policjantom informacje wymyślił. Jako powód do tak nieodpowiedzialnego zachowania podał problemy osobiste.

38-latek pomimo pouczenia przed przesłuchaniem o składaniu fałszywych zeznań, kontynuował historię o rzekomym napadzie. Najwyraźniej nie zdawał sobie sprawy ile czasu oraz ilu funkcjonariuszy zostało zaangażowanych, aby ustalić i zatrzymać podejrzanych o atak. Teraz to prokuratura zdecyduje o dalszych konsekwencjach prawnych wobec mężczyzny.

KWP Radom, 11 marca 2021Wylosuj inne miasto

Kliknij w przycisk wyżej i poznaj jedno z polskich miast!

© 

Copyright by Miastowo 2019-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Stosujemy Cookies.

Wybierz miasto: Białystok, Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Bytom, Chorzów, Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Elbląg, Gdańsk, Gdynia, Gliwice, Gorzów Wielkopolski, Grudziądz, Jaworzno, Kalisz, Katowice, Kielce, Koszalin, Kraków, Legnica, Łódź, Lublin, Olsztyn, Opole, Płock, Poznań, Radom, Ruda Śląska, Rybnik, Rzeszów, Słupsk, Sosnowiec, Szczecin, Toruń, Tarnów, Tychy, Wałbrzych, Warszawa, Włocławek, Wrocław, Zabrze, Zakopane, Zielona Góra... wszystkie miasta.

Miastowo na YouTube oraz Facebook, Instagram i Twitter.