Miastowo - Portal Miast Polskich

Policjanci przyjęli do drogowego patrolu... kota

Radom

W trakcie wykonywania czynności do policyjnego patrolu podszedł mały kotek. Przymilał się do funkcjonariuszy i wchodził do policyjnego radiowozu. Mundurowi nie mogli przejść obojętnie obok malucha potrzebującego pomocy i postanowili przyjąć go do swojego patrolu.

Ta historia mogła zakończyć się tragicznie, gdyby nie policjanci z mazowieckiej grupy Speed. O kim mowa? O małym kotku, który błąkał się po drodze krajowej nr 62. „Speedy” bo tak został nazwany skradł serca mundurowych i ruszył w patrol „polować” na piratów drogowych. Po ciężkiej służbie znalazł bezpieczne schronienie.

I tym sposobem „Speedy” w dalszą służbę ruszył z policjantami mazowieckiej grupy Speed. A po ciężkim dniu trafił pod opiekę funkcjonariusza wydziału kryminalnego.

Jedną z podstawowych cech, którą powinien posiadać każdy policjant jest empatia. Empatia wobec każdej istoty potrzebującej pomocy. Często ratujemy życie ludzi, pomagamy w różnych sytuacjach. Ale pomagamy, także zwierzętom w sytuacjach zagrażających ich zdrowiu czy życiu. Pozostawienie tego kociaka przy trasie o dużym natężeniu ruchu oznaczałoby dla niego śmierć.

Zobacz nowego policyjnego kota:

KWK Radom, 10 września 2020Wylosuj inne miasto

Kliknij w przycisk wyżej i poznaj jedno z polskich miast!

© 

Copyright by Miastowo 2019-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Stosujemy Cookies.

Wybierz miasto: Białystok, Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Bytom, Chorzów, Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Elbląg, Gdańsk, Gdynia, Gliwice, Gorzów Wielkopolski, Grudziądz, Jaworzno, Kalisz, Katowice, Kielce, Koszalin, Kraków, Legnica, Łódź, Lublin, Olsztyn, Opole, Płock, Poznań, Radom, Ruda Śląska, Rybnik, Rzeszów, Słupsk, Sosnowiec, Szczecin, Toruń, Tarnów, Tychy, Wałbrzych, Warszawa, Włocławek, Wrocław, Zabrze, Zakopane, Zielona Góra... wszystkie miasta.

Miastowo na YouTube oraz Facebook, Instagram i Twitter.