Miastowo - Portal Miast Polskich

Pijany wjechał ludziom do ogródka. Zatrzymał się w piaskownicy

Częstochowa

Na drogach Częstochowy doszło w ostatnich dniach do kilku zdarzeń drogowych spowodowanych przez pijanych kierowców. Opisywane zdarzenie pokazuje jak bardzo ważne jest by reagować na pijanych kierowców. Jeden telefon wystarczy, by zapobiec tragedii.

Wczoraj dyżurny miejski otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że pijany kierowca peugeota stwarza zagrożenie w ruchu drogowym. Podczas dojazdu na miejsce policjanci otrzymali w sprawie tego samego kierowcy kolejne zgłoszenie. Okazało się, że peugeot wjechał w ogrodzenie prywatnej posesji na Lisińcu, zatrzymując się na przydomowym placu zabaw.

Sprawca zdarzenia drogowego zdemolował po drodze kilkanaście przęseł betonowych i słupki ogrodzeniowe. Za kierownicą siedział kompletnie pijany 34-latek z Częstochowy. Mężczyzna miał ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie. Za swoje czyny odpowie teraz przed sądem.

Pijany kierowca stwarza poważne zagrożenie na drodze. Reagujmy, kiedy widzimy, że za kierownicę wsiada nietrzeźwy. Czasami wystarczy jeden telefon, aby nie dopuścić do tragedii, w której mogą ucierpieć niewinne osoby.

Jakie są konsekwencje prawne

● Prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą 2 lat pozbawienia wolności.
● W sytuacji, gdy nietrzeźwy kierowca spowoduje wypadek, którego skutkiem jest śmierć lub ciężki uszczerbek na zdrowiu, sąd może wymierzyć mu karę nawet 12 lat więzienia.
● Ponadto sąd może orzec co najmniej 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.
● Osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości musi się liczyć również z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Sąd obligatoryjnie nakłada na takiego kierowcę świadczenie pieniężne w wysokości od 5 000 do nawet 60 000 zł mandatu!

KMP Częstochowa, 18 maja 2022Wylosuj inne miasto

Kliknij w przycisk wyżej i poznaj jedno z polskich miast!